Viedoklis

Viedokļi
Aktualitātes, Fakti, Jaunumi, Viedokļi
29.05.2020
AP: Paziņot par mazākumtautību satura pazušanu no LTV7 ekrāniem ir pārsteidzīgi un neapdomīgi
Paziņojums, ka LTV7 no nākamā gada vairs neraidīs mazākumtautību saturu, ir pārsteidzīgs un neapdomīgs. Pirms vēstīt par tik nozīmīgām pārmaiņām, nepieciešams izstrādāt alternatīvu piedāvājumu, uzskata partiju apvienības “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcija.
Aktualitātes, Fakti, Jaunumi, Viedokļi
22.05.2020
Bondara jautājums ir izskatīts
Kustība “Par!” aicināja Mārtiņu Bondaru atkāpties no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāja amata.  Kustības “Par!” vadītājs Daniels Pavļuts šonedēļ sasauca apvienības “Attīstībai / Par!” (AP!) valdes sēdi, kurā izskatīja šo Kustības “Par!” aicinājumu.
Aktualitātes, Fakti, Jaunumi, Viedokļi
19.05.2020
AP! deputāti: Pārmaiņām augstskolās jābūt patiesi stratēģiskām un uz starptautisku izcilību vērstām
Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzīto augstākās izglītības reformu, taču redz iespējas vairākiem uzlabojumiem darbā gan pie augstskolu tipoloģijas kritērijiem, gan pie augstskolu padomēm. Tas palīdzētu pārmaiņas padarīt patiesi stratēģiskas un uz starptautisku izcilību vērstas.
Aktualitātes, Jaunumi, Viedokļi
05.05.2020
Marija Golubeva: Krīzes laika pieredze skolu nākotnei
Attālinātās mācības skolās nebija kāda ar inovācijām apsēsta reformatora eksperiments, bet tika ieviestas kā atbilde Covid-19 radītajām epidemioloģiskajām briesmām. Tomēr krīzes rezultātā Latvijas izglītības sistēmā notiek sava veida eksperiments, kura pieredze būtu jāizmanto, nevis pēc ārkārtas situācijas beigām jāatstāj novārtā un vienkārši jāaizmirst.
Aktualitātes, Fakti, Jaunumi, Viedokļi
30.04.2020
Dūrītis: Lai nenokavētu pieteikšanos studijām ārzemēs, vidusskolu atestāti jāizsniedz ātrāk
Lai nekavētu jauniešu iestāšanos augstākajās izglītības iestādēs un varētu objektīvi izvērtēt skolēnu zināšanu līmeni, centralizētie eksāmeni (CE) 12. klasēm notiks. Taču, lai nenokavētu pieteikšanos studijām ārzemēs, vidusskolu atestāti ar CE regulārajiem vērtējumiem jāizsniedz ātrāk, norāda Saeimas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas vadītājs Ilmārs Dūrītis.
Aktualitātes, Fakti, Viedokļi
30.04.2020
Daniels Pavļuts: Pieci soļi uz digitālo renesansi
Par iedzīvotājiem draudzīgiem e-pakalpojumiem un ātru datu apmaiņu starp iestādēm spriests jau gadiem, bijuši arī atsevišķi panākumi, tomēr kopumā digitālais laikmets Latvijas valsts pārvaldē ir nācis pārāk lēni un mokoši. Covid-19 krīze, kad visi lietojam digitālo risinājumu priekšrocības, ir jāizmanto kā atspēriena punkts ceļā uz digitālo renesansi.
Back to top