Jaunumi

Visi
Aktualitātes
Fakti
Fakti, Jaunumi
10.12.2019
Pensionāriem saruks līdzmaksājums pie ģimenes ārsta
Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, no nākošā gada pacientu līdzmaksājums personām no 65 gadu vecuma pie ģimenes ārsta līdzšinējo 1,42 eiro vietā būs 1 eiro. Tāpat plānots visiem iedzīvotājiem samazināt līdzmaksājumus izmeklējumiem, ārstu speciālistu konsultācijām un par ārstēšanos dienas stacionārā.
Fakti, Jaunumi
10.12.2019
Zāļu komerciālos nosaukumus nenorādīs arī izrakstos no slimnīcas
Lai nodrošinātu racionālu medikamentu lietošanu, Veselības ministrija panākusi, ka arī izrakstā no slimnīcas vai ambulatorajā pacienta kartē vajadzēs norādīt zāļu aktīvās vielas starptautisko, nevis komerciālo nosaukumu.
Aktualitātes, Jaunumi
05.12.2019
Marija Golubeva kopā ar kolēģiem aicina aizsargāt dzīvniekus
Lai nodrošinātu labus dzīves apstākļus visu sugu dzīvniekiem un aizsargātu tos pret cietsirdīgu izturēšanos, “Attīstībai / Par!” Saeimas frakcijas deputātes Dace Rukšāne-Ščipčinska un Marija Golubeva kopā ar kolēģiem rosina grozīt Dzīvnieku aizsardzības likumu.
Aktualitātes, Fakti, Jaunumi
04.12.2019
Apvienība “Attīstībai/Par!” aicina valdību pārraudzīt “Rail Baltica” projektu
Apvienība “Attīstībai/Par!” ārkārtas frakcijas sēdē vienojās izsūtīt vēstuli premjerministram Krišjānim Kariņam par atbalstu AS “RB Rail” darbinieku aicinājumam pārraudzību pār projektu nodot Baltijas valstu premjerministriem, kā arī aicināja valdību aktīvi iesaistīties projekta tālākajā virzībā atbilstoši valsts interesēm.
Aktualitātes
04.12.2019
Jaunieši diskutē par HIV un AIDS
Piektdien, 29. decembrī Kustības “Par!” jaunieši organizēja filmu vakaru par godu Pasaules AIDS dienai, ko atzīmējam 1. decembrī. Lai smeltos iedvesmu diskusijai, šoreiz izvēlējāmies Indijā ražoto 2018. gada drāmu “Sometimes”. Filmas stāsts ir par svešiniekiem, kas ieradušies HIV pārbaudes punktā, lai noskaidrotu savu HIV statusu. Katram ir savs pieredzes stāsts, kas novedis pie šī lēmuma. […]
Fakti, Jaunumi
04.12.2019
Veselības ministrija rosina zāļu lieltirgotavām obligāti uzrādīt zāļu krājumus
Lai pārraudzītu zāļu krājumus valstī, laikus konstatētu zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērstu zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas, veselības ministres Ilzes Viņķeles vadītā Veselības ministrija rosina ieviest elektronisku lieltirgotavu krājumu uzskaites sistēmu un noteikt pienākumu lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formātā.