Sadarbība un kopīgi mērķi palīdzēs restartēt Rīgu!

1. Noliekam malā personīgās ambīcijas un rīkojamies

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” Rīgas domes vēlēšanās startēs kopā ar partiju “Progresīvie”. Apvienības “Attīstībai / Par!” mēra kandidāts Mārtiņš Staķis ir gandarīts, ka esam spējuši uzklausīt rīdzinieku pieprasījumu pēc partiju apvienošanās. Rīgā startēs spēcīgs četru partiju bloks, kas rūpēsies par kopīgu darbu un rezultātiem, nevis kašķiem un šķelšanos. Mārtiņš Staķis šodien nācis klajā ar paziņojumu, ka tuvākajā laikā noliks Saeimas deputāta mandātu un atkāpsies no Aizsardzības ministrijas parlamentārā sekretāra amata. Rīdzinieki ir pelnījuši jaunu sākumu – Rīgas restartu!

attistibai-par-progresivie mārtiņš staķis
Mārtiņš Staķis un Mārtiņš Kossovičs 18.02. preses konferencē

2. Marija Golubeva: kompetenču izglītība nedrīkst palikt uz papīra

Mēs vairs nedzīvojam industriālajā laikmetā, kad ar vienu profesiju varēja veiksmīgi nostrādāt visu darba mūžu, būtiski nepapildinot savas zināšanas un kompetences ārpus darbavietas, un ar vienu avīzi pietika, lai iegūtu visu dzīvei nepieciešamo informāciju par sabiedrības un politikas norisēm.
Tāpēc ekspertu izlolotā kompetenču izglītība jeb “Skola 2030” ir mūsu valstij vajadzīga. Ir jāturpina runāt ar skolotājiem un jāsaprot, ka līdz ar uzticību viņi pārmaiņām kļūs tikai atvērtēki. Marija Golubeva piedāvā trīs lietas, kas ir jāizdara, lai Latvijas skolēni gūtu maksimālu labumu no šīs satura reformas.

marija golubeva
Marija Golubeva

3. E-veselības sistēma jāveido moderna un ērta lietošanai

Veselības ministre Ilze Viņķele šodien preses brīfingā medijiem paziņoja, ka Veselības ministrija veltīs uzmanību jau esošajiem E-veselības pakalpojumiem un ir pieņēmusi lēmumu neattīstīt tās nākamo kārtu. Esošā E-veselības sistēma tika radīta pirms vairāk kā desmit gadiem un kopš tā laika prasības un izpratne par nepieciešamajiem produktiem un digitālajiem risinājumiem ir būtiski mainījusies. Jaunu pakalpojumu pievienošana sistēmai ir apgrūtināta, neietekmējot jau esošo pakalpojumu pieejamību, kurus jau tagad atzinīgi novērtējuši ārsti, farmaceiti, kā arī pacienti. Par jaunu E-veselības sistēmu spriedīs nozare kopā ar tās lietotājiem. Esam par moderniem un pārdomātiem risinājumiem!

4. Cik reizes ir jāsauc palīgā, lai Tevi sadzirdētu?

Pirms pāris dienām Latviju pāršalca ziņa, ka puisis Kurzemē ir ielikts cietumā, jo 14 reizes izraisījis ugunsgrēkus. Šeit ir viss – privātu datu atklāšana publiski, maldīšanās deinstitucionalizācijā kā trijās priedēs un mūsu aicinājums mainīt skandāla tēmu uz mazāk aizraujošu, bet realitātē dramatiskāku – pašvaldību nespēju nodrošināt pakalpojumus un laicīgi piedāvāt palīdzību. Šī situācija iezīmē virkni problēmu, kas ir jārisina!

5. Alkohola akcīze – instruments alkoholisma apkarošanai!

Šonedēļ visa Saeima, izņemot “Attīstībai/Par!” frakciju, nolēma atbalstīt zemāku nodokļu likmi alkoholam. Šī ir atkāpšanās no sekojošas pagājušās vasaras vienošanās: 2019. gada 1. augustā samazinājām alkohola akcīzi par 15% no 1840 eiro līdz 1564 eiro uz 100 litriem ar noteikumu, ka 2020. gada 1. martā atgriežas iepriekšējais līmenis un nodoklis turpina pakāpeniski celties. Tas toreiz tika darīts, reaģējot uz Igaunijas akcīzes nodokļa samazinājumu, jo Finanšu ministrija argumentēja, ka tas būšot šoks valsts budžetam. Jau tad Ilze Viņķele un citi mūsu deputāti norādīja, ka šāds lēmums – padarīt alkoholu lētāku un pieejamāku – kaitēs sabiedrības veselībai un ilgtermiņā samaksāsim vairāk, jo vajadzēs ārstēt tos, kuri cietuši no alkohola lietošanās sekām. Šis likums nu ir pieņemts ar gļēvu variantu. Mēs turpināsim iestāties par veselu sabiedrību, ģimenēm un cilvēku.

6. Trīs forši pasākumi nākamajā nedēļā!

Kustības “Par!” birojā (Torņa iela 4, III-C, 101, Rīga) turpinām organizēt seminārus, diskusijas, tikšanās. Esam atvērti visiem interesentiem – runāsim, diskutēsim un kopā labi pavadīsim laiku!

24. februārī plkst. 16.00-17.30 gaidīsim jauniešus, kas apsver iespēju pieteikties dalībai Jauniešu Saeimā! Tā būs lieliska iespēja meistarklašu formātā darboties kopā ar pirmo Jauniešu Saeimas dalībnieku, kurš kļuva par īstu Saeimas deputātu – Mārtiņu Šteinu.

27. februārī plkst. 18.00-20.00 aicinām visus interesentus uz Vispasaules NVO dienas svētkiem un diskusiju. Atzīmēsim šo dienu kopā un meklēsim veidus, kā stiprināt NVO sektoru Latvijā. Diskusijā piedalīsies Kustības “Par!” deputāti Dace Bluķe, Vita Anda Tērauda, Marija Golubeva, Mārtiņš Šteins un Inese Voika.

28. februārī plkst. 12.00-13.30 aicinām izmantot iespēju satikt Kustības “Par!” valdes locekli un Saeimas deputāti Vitu Andu Tēraudu. Šī ir tikšanās, kurai nav scenārija – nav jāpiesakās, nav jāuzstājas ar prezentāciju, nav jāuztraucas. Nāc ar saviem jautājumiem, idejām, vajadzībām vai izsaki kritiku!

Back to top