Medicīnas nozare tiek reformēta!

1. “Attīstībai/Par!” rosina paplašināt valsts budžetu veselības aprūpes finansēšanai

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” šodien aicināja premjeru un koalīcijas partnerus mediķu algām nepieciešamos papildus 60 miljonus eiro iekļaut paplašinātā budžeta izdevumu daļā. Apvienība “Attīstībai/Par!” uzsver, ka Latvijas nākotnei daudz lielāki riski izriet no nestabilitātes veselības aprūpes sistēmā nekā no budžeta izdevumu nelielas saprātīgas palielināšanas. Ieguldījumi veselības aprūpē atmaksāsies cilvēku ražīgākā darbā un ilgākā mūžā jau tuvākajā nākotnē – izdevumi veselības aprūpei ir investīcija.

2. Veselības aprūpe: reformas un svarīgākie darbi 2019-2020

Veselības ministres Ilzes Viņķeles laikā ir atcelta pacientus diskriminējošie “divi grozi”, pārvarēta e-veselības krīze, uzsākta stringrāka lieltirgotavu un ražotāju uzraudzība, lai mazinātu zāļu piegāžu pārtraukumus, tiek pabeigts visaptverošs, modernu slimnīcu darbības/kvalitātes audits, tiek veidota jauna mediķu atalgojuma sistēma, tiek pārskatīta medicīnas tehnoloģiju iepirkumu sistēma, sastādīts psihiskās veselības uzlabošanas plāns un ir gan paveikti, gan iesākti daudzi citi darbi.

3. Turpinām organizēt diskusiju vakarus

Nākamajā trešdienā Kustības “Par!” birojā Torņa ielā 4, III-C, Rīgā notiks diskusija angļu valodā par atkritumiem mūsu vidē un mūsu rīcībām, kas tos var samazināt. Diskusijas viesi ir Dr. Kārlis Rokpelnis, VARAM parlamentārais sekretārs un “Attīstībai / Par!” Saeimas frakcijas vadītāja biedrs Artūrs Toms Plešs, kā arī SIA The Littery dibinātājs Michael Manniche.

4. Vita Tērauda uzsver, ka mediju uzraugam ir jābūt politiski neatkarīgam

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšēdētāja un Kustības “Par!” valdes locekle Vita Anda Tērauda uzsver, ka kandidātu atlases procesā ir svarīgi izvērtēt, vai kandidāti ir politiski neitrāli. Saeimai būs jāvērtē kandidātu atbilstību atbildīgajiem amatiem.

Back to top