Veselības ministrs ar nozares organizācijām vienojas par ciešāku sadarbību lēmumos par pandēmiju un savstarpēju atbalstu slimnīcu krīzes pārvarēšanā Aktualitātes
29.10.2021

Veselības ministrs ar nozares organizācijām vienojas par ciešāku sadarbību lēmumos par pandēmiju un savstarpēju atbalstu slimnīcu krīzes pārvarēšanā

28. un 29. oktobrī veselības ministrs un Kustības “Par!” vadītājs Daniels Pavļuts divpusēji tikās ar virkni veselības aprūpes nozares organizāciju – Jauno ārstu asociāciju, Veselības aprūpes darba devēju asociāciju, Latvijas Slimnīcu biedrību, Māsu asociāciju, kā arī Ārstu biedrību.

Veselības ministrijai dialogs ar nozari ir kritiski svarīgs. Lemjot par ārkārtas situāciju medicīnā, esam strādājuši ciešā sazobē ar veselības dienestu un lielo slimnīcu vadītājiem. Lēmumos par pandēmijas vadību ciešāk iesaistīsim arī virkni nozaru organizāciju,” saka veselības ministrs Daniels Pavļuts.

Ministram un nozares pārstāvjiem bija vienota izpratne par solidāru Covid-19 krīzes pārvarēšanu, tostarp atbalstot universitātes un reģionālās slimnīcas, kurās, strauji pieaugot Covid-19 pacientu skaitam, tiek veidotas aizvien jaunas gultas un nodaļas slimnieku ārstēšanai.

Daniels Pavļuts pauda pateicību visiem, kas bija gatavi sniegt atbalstu Covid-19 pandēmijas pārvarēšanā lielajos stacionāros, tostarp pašvaldību slimnīcām, privātajam sektoram un ārstniecības personām, kuras brīvprātīgi gatavas pieteikties darbam stacionāros.

Veselības ministrs vēlreiz apliecināja, ka ārstniecības personu mobilizācija, kas iepriekš minēta kā galējais iespējamais solis Covid-19 pacientu ārstniecībā, šobrīd nav Veselības ministrijas dienas kārtībā. Ņemot vērā nozaru organizāciju pretimnākšanu un brīvprātīgu mediķu iesaistīšanos, tā, visticamāk, arī nebūs nepieciešama, ja vien situācija nekļūs kritiska.

Daniels Pavļuts Es ticu, ka Latvija var kļūt par vienu no izcilākajām mazajām valstīm pasaulē – gudru, modernu un taisnīgu. Vairāk »

Back to top