Deputāts

Daniels Pavļuts
Daniels Pavļuts, 44
Pārstāvētā nozare Ekonomika, tiesiskums
Saistītās nozares Izglītība, cilvēki, sociālās lietas, vide

Es nevaru palikt malā - Latvija stagnē, cilvēki ir zaudējuši ticību politiķu spējai valsti pārvaldīt. Es gribu, lai jaunā politiķu paaudze Saeimā padara Latviju par vienu no izcilākajām mazajām valstīm pasaulē - gudru, modernu un taisnīgu.

2018 - šobrīd

13. Saeimas deputāts "Attīstībai / Par!" frakcijā

- Frakcijas vadītājs
- Nacionālās drošības komisijas sekretārs
- Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas loceklis

2014 - 2018

Valdes loceklis, SIA "Zeno Consulting"

- Uzņēmuma administratīvā vadība, projektu attīstīšana.
- Mācību pakalpojumi: sarunu vešanas, efektīvas starppersonu komunikācijas, inovāciju ieviešanas, stratēģiskās plānošanas un organizāciju attīstības mācību pakalpojumi publiskā un privātā sektora klientiem.
- Vadzinību, stratēģiskās plānošanas, komunikācijas plānošanas, politikas plānošanas konsultāciju projekti privātajā un publiskajā sektorā, Latvijā un ārvalstīs (Baltijas valstis, Moldova, Ukraina, Kosova, Armēnija, Gruzija).

2014 - 2018

Ārlietu ministra ārštata padomnieks

Ārlietu ministra Edgara Rinkeviča ārštata padomnieks Latvijas pievienošanās ESAO, eksporta veicināšanas un sadarbības ar organizēto biznesu jautājumos.

2016 - 2017

Līdzdibinātājs un valdes loceklis, Latvijas Start-up uzņēmumu asociācija "Startin.lv"

Brīvprātīgs valdes loceklis nozares sabiedriskajā organizācijā, kuras mērķis ir pārstāvēt start-up uzņēmumu jeb jaunuzņēmumu intereses, attīstīt globāli konkurētspējīgus Latvijas jaunuzņēmumus, uzlabot regulējošo vidi un sekmēt Latvijas start-up ekosistēmas atpazīstamību pasaulē. Atbildības joma – nozares interešu pārstāvība, sadarbība ar publisko sektoru.

2014 - 2017

Izpilddirektors (Latvijā), "Equity United"

Darbojos pie pirmreizēja Baltijas mēroga izaugsmes stadijas privāto investīciju fonda izveides, investīciju projektu atlases, investīciju piesaistes no privātiem un publiskā sektora institucionāliem investoriem.

2014 - 2015

Eiropas Savienības Augsta līmeņa politikas padomnieks Moldovā

ES padziļināta un visaptveroša brīvās tirdzniecības līguma ieviešanas atbalsts, sadarbība ar Moldovas valdību, Ekonomikas ministru un Ekonomikas ministriju ekonomisko reformu plānošanā un īstenošanā, integrācijā ar ES tirgu u.c.

2011 - 2013

Ekonomikas ministrs, Latvijas Republikas 11. Saeima

Valda Dombrovska Ministru kabineta loceklis, 21.10.2011 – 22.01.2014. atbildēju par ekonomikas politiku, konkurētspējas un uzņēmējdarbības politiku, inovāciju, starptautisko tirdzniecību, būvniecības un mājokļu politiku, valsts kapitāldaļu pārvaldības politiku, enerģētikas politiku, tūrisma politiku, iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības politiku.

2010 - 2011

Korporatīvo attiecību pārvaldes vadītājs un vadības komandas loceklis, AS "Swedbank"

Swedbank AS reputācijas un tēla vadība Latvijā, sadarbība ar viedokļa veidotājiem, lēmumu pieņēmējiem u.c. ietekmes pusēm, pasākumu un sponsorēšanas projektu pārraudzība, un dažādu sabiedrisku projektu īstenošanas pārraudzība, pārvaldes darba plānošana, organizācija un kontrole, dalība Swedbank Latvija Valdes sēdēs

2008 - 2011

Valdes loceklis (2008-2010) un Padomes loceklis (2010-2011), biedrība "Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera"

- LTRK viedokļa formulēšana par ekonomikas attīstības politiku, politikas plānošanas dokumentiem, tiesību aktu projektiem un valsts reformu plāniem (tostarp konsolidācijas priekšlikumiem).
- Stratēģiskā komunikācija un sadarbības veidošana ar publiskā un privātā sektora partneriem.
- LTRK stratēģijas plānošanas procesa uzturēšana un īstenošanas pārraudzība.
- Viens no LTRK pārstāvjiem Ministru prezidenta vadītajā Reformu vadības grupā.

2003 - 2006

Valsts sekretārs (ierēdnis), Latvijas Republikas Kultūras ministrija

- Pildīja ministrijas administratīvā vadītāja funkcijas (110 darbinieki).
- Organizēja 47 padotības iestāžu (tai skaitā valsts aģentūru un kapitālsabiedrību) darbības pārraudzību.
- Uzsāka un īstenoja virkni administratīvu un rīcībpolitikas reformu, t.sk. ieviešot stratēģiskās plānošanas, rezultātu novērtēšanas, kontraktu menedžmenta un vidēja termiņa budžeta plānošanas principus kultūras sektorā.
- Pārraudzīja liela mēroga infrastruktūras projektu ieviešanu (Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas projekts, Valsts Vienotā bibliotēku informācijas sistēma „Gaismas tīkls“, Rīgas akustiskās koncertzāles projekts u.c.).

2001 - 2003

Zīmola direktors un menedžeris, SIA "DDB Latvija"

- Vadīja mārketinga komunikācijas stratēģiju un kampaņu izstrādi un ieviešanu (klienti: Statoil, Lattelekom, 118, Hansabanka u.c.).
- Īstenoja mārketinga konsultāciju projektus klientiem telekomunikāciju, enerģijas, finanšu pakalpojumu un būvniecības nozarēs.

2000 - 2001

Direktora padomnieks vadības un komunikācijas jautājumos, Latvijas Nacionālā opera

- Vadīja interneta mājas lapas un e-biļešu tirdzniecības attīstības projektus
- Pārraudzīja LNO misijas izstrādes un jauna zīmola izstrādes projektus.

1997 - 2001

Izpilddirektors un projektu vadītājs, starptautiskā zēnu koru festivāla „Rīgas Doms“ fonds

NVO administrēšana un starptautiska mūzikas festivāla vadība (darbs ar sponsoriem, finanšu vadība, pārdošanas organizācija, personāla vadība, projekta administrēšana).

Daniels ir starptautisks vadzinību konsultants un pasniedzējs, ieguvis maģistra grādu sabiedrības vadībā Hārvarda universitātē. Bijis Ekonomikas ministrs, Kultūras ministrijas valsts sekretārs, ieņēmis vadošus amatus AS Swedbank, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kamerā, Latvijas Startup uzņēmumu asociācijā u.c. Jaunībā studējis klavierspēli un pēdējā laikā atsācis koncertdarbību. "Attīstībai / Par!" un Kustībā Par! darbojas no pirmsākumiem. Tic, ka ar labu pārvaldību Latvija var kļūt par vienu no izcilākajām mazajām valstīm pasaulē.
Visi deputāti

Saistītie jaunumi

Back to top