Bondara jautājums ir izskatīts Aktualitātes, Fakti, Jaunumi, Viedokļi
22.05.2020

Bondara jautājums ir izskatīts

Kustība “Par!” aicināja Mārtiņu Bondaru atkāpties no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītāja amata.  Kustības “Par!” vadītājs Daniels Pavļuts šonedēļ sasauca apvienības “Attīstībai / Par!” (AP!) valdes sēdi, kurā izskatīja šo Kustības “Par!” aicinājumu.

AP! valdes locekļu viedokļi par vēlamo tālāko rīcību šajā situācijā atšķīrās, un neviens no viedokļiem neguva AP! statūtos noteikto divu trešdaļu vairākumu. Līdz ar to AP! valde nerosinās izmaiņas Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadībā.

M. Bondars savu darbu Saeimā dara labi, un ir spēcīgs AP! komandas biedrs.  AP! valde ir vienisprātis, ka ikvienam apvienības politiķim savā darbībā jāņem vērā gan juridiskie un politiskie, gan ētiskie aspekti.

Kustības “Par!” biedri uzskata, ka M. Bondara atkāpšanās būtu politiski ētiska un atbildīga rīcība paša deputāta un visas apvienības ilgtermiņa interesēs.

“Ja tiesa ir atzinusi deputāta kļūdu, pagātnē vadot lielu finanšu sektora institūciju, deputāts rīkotos pareizi, atstājot  finanšu sektoru pārraugošās Saeimas komisijas vadītāja amatu. Pirms Saeimas vēlēšanām veidojot apvienību, Kustības “Par!” biedri M. Bondaram vaicāja, kā viņš rīkosies, ja tiesas atstās spēkā spriedumu “Krājbankas” lietā. Viņš toreiz atbildēja, ka rīkosies adekvāti. Brīdis šādai rīcībai nu ir pienācis,” – tā savu pozīciju skaidro Kustības “Par!” biedri.

Partija “Izaugsme” nav atsaukusies aicinājumam rosināt izmaiņas Saeimas komisijas vadībā. Partijā “Latvijas attīstībai” uzskata, ka nav nekāda pamata Saeimas komisijas vadītāja atsaukšanai no amata, jo minētais civilstrīds bija publiski plaši zināma informācija jau pirms Saeimas vēlēšanām, kurās M. Bondars saņēma pārliecinošu vēlētāju atbalstu.

“Šajā situācijā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai  ir vajadzīga spēcīga vadība, kas risinās Covid-19 krīzes izraisītās ekonomiskās problēmas. Nav iespējams konstatēt tādus apstākļus, kas liktu partijas valdei lemt par to, ka jāatsauc M. Bondars no amata Saeimas komisijā vai jālūdz viņam atkāpties. M. Bondars nav atzīts par vainojamu kāda nodarījuma veikšanā vai bezdarbībā,” – tā norāda partijā “Latvijas attīstībai”.

Apvienība turpinās strādāt saliedēti arī turpmāk.

Manifests
Viss manifests
Daniels Pavļuts Es ticu, ka Latvija var kļūt par vienu no izcilākajām mazajām valstīm pasaulē – gudru, modernu un taisnīgu. Vairāk »

Back to top