Veidosim Rīgu par modernu 21. gs. Eiropas metropoli!

1. Strauji virzam Rīgas domes atlaišanas likumprojektu

Saeima vakar 1. lasījumā atbalstīja Rīgas domes atlaišanas likumprojektu. Saeimai likumprojekts jāapstiprina 2. galīgajā lasījumā janvāra sākumā. Pēc Rīgas domes atlaišanas tiks iecelti pagaidu administratori un rīkotas ārkārtas vēlēšanas. Latvija ir demokrātiska valsts, un vēlētāju ieceltas pašvaldības atlaišana ir ārkārtējs risinājums pēc tam, kad VARAM ir izmēģinājusi visus citus līdzekļus un tie nav bijuši iedarbīgi.

2. Mārtiņš Staķis – “Attīstībai / Par!” Rīgas mēra amata kandidāts

Šodien preses konferencē partiju apvienība “Attīstībai/Par!” pauda gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, par saraksta pirmo numuru virzot Kustības “Par!” valdes locekli, LR Saeimas deputātu un Aizsardzības ministrijas Parlamentāro sekretāru Mārtiņu Staķi. “Attīstībai/Par!” iespējamās Rīgas domes vēlēšanās piedalīsies kā partiju apvienība ar atvērtu sarakstu, aicinot tajā pievienoties pilsoniski aktīvus profesionāļus, kas vēlas veidot modernu, atvērtu un eiropeisku Rīgas pilsētu. Ja jūties zinošs, spēcīgs un alksti pēc pārmaiņām Rīgā, apsver iespēju kandidēt Rīgas domes vēlēšanās un raksti uz mes@kustibapar.lv!

Mārtiņš Staķis

3. Veselības ministrija izstrādājusi plānu alkohola atkarības apkarošanai

Lai samazinātu alkoholisko dzērienu lietošanas izplatību un nodarīto kaitējumu sabiedrības veselībai, turpmākajos gados plānots noteikt jaunus ierobežojumus alkohola pieejamībai un reklāmai, vienlaikus uzlabojot pieejamību alkohola atkarības ārstēšanai un rehabilitācijas pakalpojumiem. Alkohola patēriņš ik gadu Latvijā pieaug, tāpēc ir būtiski ierobežot tā pieejamību un sabiedrībai skaidrot alkohola negatīvo ietekmi uz veselību, atzīmē Veselības ministre un Kustības “Par!” valdes locekle Ilze Viņķele.

4. Ilze Viņķele turpina darbus farmācijas nozares sakārtošanai

Turpinām iesāktos darbus farmācijas nozares sakārtošanai un uzlabošanai. Veselības ministre un Kustības “Par!” valdes locekle Ilze Viņķele vakar, 19. decembrī Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē sāka kopēju diskusiju ar nozares pārstāvjiem par medikamentu piecenojuma modeļa pilnveidošanu. Ilzes mērķis ir rast pacientam un farmaceitiskajai aprūpes kvalitātei labāko risinājumu.

Veselības ministre Ilze Viņķele
Back to top