Tiek sākts Rīgas domes atlaišanas process

1. VARAM izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020. gada 29. februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju. 

Foto: LETA

2. Koalīcija izvirza kopēju Latvijas Bankas prezidenta kandidātu – Mārtiņu Kazāku

Pirmdien, 2. decembrī koalīcija vienojās par kopēju Latvijas Bankas prezidenta kandidātu. Kustības “Par!” valdes loceklis un frakcijas “Attīstībai / Par!” priekšsēdētājs Daniels Pavļuts: “Mārtiņš Kazāks citu kandidātu vidū izceļas ar ļoti labu makroekonomista izglītību. Domājot par to, kā Latvijas viedoklis tiks pārstāvēts Frankfurtē Eiropas Centrālās bankas padomes sēdēs, mēs zinām, ka Mārtiņš Kazāks no pirmās dienas būs gatavs iestāties par Latvijas ekonomikas un finanšu sistēmas un valūtas interesēm. Otrs arguments ir, ka viņš ir guvis nesenu pieredzi Latvijas Bankā kā padomes loceklis un nav daļa no “vecās problēmas”. Viņš zina, kas šajā institūcijā notiek, un ir gatavs īstenot pārmaiņas jau no pirmās darba dienas, viņam nav vajadzīgs ieskriešanās laiks. Vēl vairāk: šajā īsajā laikā, kad Mārtiņš Kazāks ir darbojies Latvijas Bankā, viņš sevi ir pierādījis kā koleģiālu vadītāju, kurš spēj mobilizēt komandu pārmaiņām. Mēs arī paļaujamies, ka Mārtiņš Kazāks turpmāk arī spēs īstenot politisko uzstādījumu par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pievienošanu Latvijas Bankai” “

3. Pieejamākas zāles pacientiem

Veselības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts paredz ieviest elektronisku lieltirgotavu krājumu uzskaites sistēmu un noteikt pienākumu lieltirgotavām zāļu aprites uzskaiti veikt tikai elektroniskā formā. Šis noteiktumu projekts paredz, ka arī aptiekas savus pieprasījumus lieltirgotavām varēs iesniegt tikai elektroniskā formātā. Šie risinājumi palīdzēs pārraudzīt zāļu krājumus valstī, laikus konstatēt zāļu nepieejamības riskus, kā arī novērst zāļu mākslīgas nepieejamības situācijas.

Ilze Viņķele. Foto: Valsts kanceleja

4. Par labiem dzīves apstākļiem visu sugu dzīvniekiem!

Ceturtdien, 5. decembrī ar 71 deputāta atbalstu komisijām tika nodots likumprojekts par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā. “Attīstībai / Par!” Saeimas frakcijas deputātes Dace Rukšāne-Ščipčinska un Marija Golubeva kopā ar kolēģiem rosina grozīt Dzīvnieku aizsardzības likumu, lai radītu efektīvu mehānismu, kā valsts, pašvaldības un iedzīvotāji sadarbībā viens ar otru varētu atklāt un novērst cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem. “Latvija izsenis ir turējusi dzīvniekus augstā vērtē un ar šiem grozījumiem mēs to nostiprināsim likumā,” tā Marija Golubeva, kustības “Par!” valdes locekle un Saeimas deputāte.

5. Kustības “Par!” jaunākā teritoriālā nodaļa – Jūrmalas nodaļa

4. decembrī Jūrmalā dibināta jau piektā Kustības “Par!” teritoriālā nodaļa. Jūrmalnieki, kuriem ir vēlme pievienoties – rakstiet uz jurmala@kustibapar.lv! Tāpat atgādinām, ka esam nodibinājuši nodaļas Jelgavā, Liepājā, Mārupē un Valmierā. Drīzumā taps arī Rīgas un Cēsu nodaļas. Lai piedalītos, lūdzu, sazinies ar konkrēto nodaļu vai raksti uz mes@kustibapar.lv.

Back to top