Par veselību rūpējamies gan valdībā, gan Saeimā!

1. Latvijas cilvēku veselība ir mūsu prioritāte

Saeima vakar atbalstīja frakcijas “Attīstībai/Par!” deputātu Ineses Voikas, Andra Skrides un Ilmāra Dūrīša priekšlikumu samazināt saldināto dzērienu pieejamību, palielinot to akcīzes nodokli. Latvijā 31% iedzīvotāju mirst no neveselīga uztura un šis ir veids, kā mēs varam mazināt šāda uztura pieejamību. No 2022. gada 1. janvāra visiem bezalkoholiskajiem dzērieniem ar paaugstinātu cukura saturu cena būs augstāka, jo šajos dzērienos slēptais cukurs ir izteikti kaitīgs veselībai. Mēs esam par veselīgu Latviju un tās iedzīvotājiem!

2. Jauni uzlabojumi veselības aprūpes sistēmā

Kustības “Par!” veselības ministre Ilze Viņķele ir pārliecināta, ka slimnīcu līmeņu revīzija nodrošinās vienlīdzīgu pakalpojumu pieejamību un kvalitāti visā Latvijā. Jau šobrīd pacientiem ir samazināts gaidīšanas laiks uz veselības aprūpes pakalpojumiem, ieviesti jauni valsts apmaksāti pakalpojumi, pilnveidota ārstniecības iestāžu uzraudzība, kā arī uzlabota kompensējamo zāļu pieejamība. Veselības ministre arī šogad turpinās īstenot nepieciešamās izmaiņas farmācijas jomā, tostarp mazinot zāļu mākslīgo un faktisko nepieejamību un padarot caurspīdīgāku zāļu vairumtirdzniecību. Tāpat tiks turpināts darbs, lai uzlabotu farmaceitisko aprūpi un zāļu pieejamību mazāk apdzīvotās vietās.

Veselības ministre Ilze Viņķele

3. Rīgas domei ir jābūt rīcībspējīgai

Darbs Rīgas domē nenotiek. Trīs dienas pēc kārtas Rīgas dome nenoturēja sēdes, kas nozīmē papildus likumisko pamatojumu domes atlaišanai. Apvienības “Attīstībai/Par!” vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce vērsies Saiemas Budžeta un finanšu komisijā, aicinot papildināt Rīgas domes atlaišanas likuma tiesisko pamatojumu atbilstoši aktuālajai situācijai. Rīgas domei pēc iespējas ātrāk ir jāatgūst rīcībspēja. Ir nepieciešami politiķi, kas rūpēsies par labu un modernu pilsētas pārvaldību!

4. Par konstruktīvu dialogu, kas rada risinājumus!

Latvijai nav vajadzīga tāda politika, kas kurina etnisko naidu un rosina neuzticību pret valsti. Tāpēc “Attīstībai / Par!” lūdza atlikt Vispārējās izglītības likuma grozījumu izskatīšanu, un cer uz konstruktīvu dialogu ar koalīcijas partneriem un sabiedrību, kā nodrošināt divas lietas. Pirmkārt, lai vecāki, kuri vēlas, lai viņu bērni apgūst pirmsskolas izglītības programmu valsts valodā, var to īstenot bez gaidīšanas rindās. Otrkārt, lai bērni, kuru vecāki vēlas, lai bērnudārzā tiktu sniegts atbalsts mazākumtautību valodai, turpinātu saņemt šo atbalstu. Ir jāīsteno mērķis par sabiedrību, kurā visi runā valsts valodā un prot vienoties par svarīgām lietām, un, kurā neviens nejūtas izstumts izcelsmes vai nepietiekamu valodas zināšanu dēļ.

5. Vai esi Kustības “Par!” biedrs?

Ja vēl neesi mūsu biedrs, aicinām apsvērt domu pievienoties! Izlasi mūsu manifestu, kurā deklarējam savu pārliecību par mums svarīgāko. Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem, mēs esam par valsti, kura nepieder dažiem, mēs esam par tautu, kas sastāv no daudziem. Ja atbalsti manifesta vērtības, aicinām to parakstīt. Tāpat aicinām sekot līdzi Kustības “Par!” jaunumiem sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Twitter, kā arī mājaslapā www.kustibapar.lv.

Back to top