Mārtiņa Staķa darbība Saeimā un Aizsardzības ministrijā

Mārtiņu Staķi 13. Saeimā ievēlēja no Rīgas saraksta. Priekšvēlēšanu laikā Mārtiņš bija apvienības “Attīstībai / Par!” aizsardzības ministra amata kandidāts, un pēc deputāta mandāta iegūšanas viņš kļuva par Aizsardzības ministrijas parlamentāro sekretāru.

Mārtiņš Staķis

Mārtiņš pats min, ka viņam ir tā privilēģija sev būtisku tēmu un apsolījumu par Visaptverošas valsts aizsardzības (VVA) ieviešanu spēt nest un izpildīt gan lēmējvarā, gan izpildvarā. Mārtiņš jau pirms vēlēšanām deklarēja, ka aizsardzībai ir jābūt visas sabiedrības jautājumam, ne tikai Aizsardzības ministrijas atbildībai. Visaptveroša valsts aizsardzības koncepcija pārsniedz aizsardzības sektora robežas un prasa visas valdības, pašvaldību, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju un citu struktūru saskaņotu darbību kopējam mērķim. Šo tēmu pusotra gada laikā deputāta un parlamentārā sekretāra amatos viņš risina darba grupās gan Aizsardzības ministrijā, gan Saeimā. Drīzumā būs redzami darba pirmie augļi – maijā sāksies Visaptverošas valsts aizsardzības kampaņa “72 stundas”, ar kuras palīdzību līdz gada beigām tiks informēta sabiedrību par rīcību dažādās apdraudējuma situācijās.

Saeimā Mārtiņš strādā Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, kā arī pilda Pieprasījumu komisijas priekšsēdētāja biedra pienākumus. Svarīgs darbs notiek arī Saeimas komisiju apakškomisijās. Mārtiņš ir Visaptverošās valsts aizsardzības, Statēģiskās komunikācijas, Amatniecības un mazās uzņēmējdarbības apakškomisijas loceklis.

Back to top