Ceļā uz labāku valsts un pašvaldību pārvaldību

1. Mārtiņš Kazāks kļūst par Latvijas Bankas prezidentu

12. decembra Saeimas sēdē par Mārtiņa Kazāka kandidatūru nobalsoja 76 deputāti, viens deputāts atturējās. Jaunais Bankas prezidents darbu sāks 21. decembrī, kad noslēgsies pašreizējā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča pilnvaras. Kustība “Par!” ir gandarīta par balsojuma rezultātu, jo Mārtiņam Kazākam ir izcila makroekonomista izglītība un darba pieredze, spēja visaugstākajā līmenī formulēt un pārstāvēt Latvijas intereses, cilvēcīgs un koleģiāls vadības stils, kā arī orientācija uz moderniem, digitāliem risinājumiem – tas padaru viņu īpaši piemērotu Latvijas Bankas prezidenta amatam.

Marija Golubeva pasniedz ziedus jaunievēlētajam LB prezidentam.
Foto: Ernests Dinka, Saeima

2. Veselības ministrija samazina pacientu līdzmaksājumus

No nākošā gada pacientu līdzmaksājums personām no 65 gadu vecuma pie ģimenes ārsta līdzšinējo 1,42 eiro vietā būs 1 eiro. Tāpat plānots visiem iedzīvotājiem samazināt līdzmaksājumus izmeklējumiem, ārstu speciālistu konsultācijām un par ārstēšanos dienas stacionārā. Veikti arī virkne citu uzlabojumu, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, kā arī mazinātu korupcijas un interešu konflikta riskus, ziņo Kustības “Par!” valdes locekle un LR veselības ministre Ilze Viņķele.

3. Vai ir nepieciešamas izmaiņas Vēlēšanu likumā?

Jā! Pirmkārt, izmaiņas vēlēšanu likumā nepieciešmas, lai ietaupītu pašvaldības budžetu par apmēram 1,6 miljoniem eiro. Otrkārt, pašvaldības ir jāpārvalda vēlētai domei, neatstājot iespēju 15 mēnešus domi vadīt pagaidu administrācijai.

Konkrētie grozījumi paredz sekojošo: ja pēc pašvaldības domes atlaišanas līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, tad jaunā dome strādā līdz termiņa beigām. Ja palikuši mazāk nekā 9 – 24 mēneši – jaunā dome strādā atlikušo termiņu un vēl četrus gadus. Savukārt, ja palikuši mazāk nekā 9 mēneši, tad strādā pagaidu administrācija un jaunas vēlēšanas nenotiek.

4. Pūce lūdz vērtēt Ventspils pašvaldības tuvāko nākotni

Vai ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja noteiktās sankcijas Aivaram Lembergam ietekmēs Venstpils pilsētas domes darbu, apvienības “Attīstībai / Par!” ministrs Juris Pūce ir uzdevis izvērtēt VARAM pašvaldību speciālistiem. Korupcija joprojām ir viens no iemesliem, kāpēc sabiedrības uzticība politiķiem ir tik zema. Korupcijas novēršanai īstenojami tālredzīgi risinājumi, ar seku apkarošanu ir par maz.

5. Vai Tu vēlies kandidēt Rīgas domes vēlēšanās?

Ja Tu apsver iespēju kļūt par Rīgas domes deputātu un Tev ir tuvas Kustības “Par!” vērtības, tad piesakies, rakstot uz mes@kustibapar.lv. Pagaidām “Attīstībai / Par!” valde nav lēmusi par saraksta sastāvu, bet Daniels Pavļuts ir paziņojis, ka paliks Saeimā, lai turpinātu strādāt pie solījumu izpildes. Daniels ir rekomendējis “Attīstībai / Par!” partiju valdēm virzīt par saraksta pirmo līderi Mārtiņu Staķi – Kustības “Par!” līdzdibinātāju un valdes locekli. Turpināsim ziņot par aktualitātēm!

Back to top