1. februārī aicinām tikties Blaumaņa ielā

1. Rīgas nākotne ir visu rīdzinieku rokās

Turpinot mobilitātes eksperimentu, šo sestdien, 1. februārī Blaumaņa iela visā garumā tiks atvēlēta gājējiem un velobraucējiem. Kopā ar apvienības kolēģiem izmantosim iespēju, lai ar rīdziniekiem izprastu pilsētas problēmas un uzzinātu viedokļus par prioritātēm. Aicinām jūs pievienoties plkst. 12.30 – 14.00 pie Innocent Cafe (Blaumaņa iela 34). Tiekamies!

2. Par mobinga problēmām izglītības iestādēs

Kustības “Par!” valdes locekle un veselības ministre Ilze Viņķele, izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska un labklājības ministre Ramona Petraviča trīspusējās tikšanās laikā vienojās kopā veidot vienotu pieeju mobinga mazināšanai Latvijas skolās. Par vienu no redzamākajām problēmām tika atzīta pakalpojumu un aktivitāšu sadrumstalotība, kā arī nepietiekama sabiedrības izpratne par mobingu un informācijas trūkums par palīdzības iespējām. Mēs esam par aktīvu rīcību, kas nepieļauj emocionālo un fizisko vardarbību skolās!

3. Atkritumu apsaimniekošanas jomā jāpastāv godīgai konkurencei

Šonedēļ gan koalīcija, gan opozīcija nobalsoja pret godīgas konkurences ieviešanu pašvaldību atkritumu apsaimniekošanā. Mēs gribam, lai visās pašvaldībās uz atkritumu apsaimniekošanu rīko konkursu, jo privātie uzņēmēji strādā labāk un nereti arī lētāk par pašvaldības uzņēmumiem. Ir dažas pašvaldības, kas to jau ir pašas sapratušas. Taču visa Tautsaimniecības komisija, izņemot apvienības “Attīstībai / Par!” deputātus, nobalsoja PRET. Drīzumā šis likums ies uz Saeimas sēdi 3. lasījumā, kur to jāpieņem gala variantā. Latvijai nav vajadzīgi likumi, kas nedarbojas iedzīvotāju interesēs! Mēs esam par valsti, kas nepieder dažiem!

4. “Attīstībai / Par!” Saeimā 12. februārī gaida ciemos ēnas no visdažādākajām skolām

Aicinām skolēnus pieteikties lieliskai pieredzes dienai kopā ar Saeimas deputātiem! Ēnu programmā ir Saeimas ieplānotās aktivitātes: komisiju sēžu apmeklēšana, sēde galvenajā Saeimas sēžu zālē, kopīga fotografēšanās ar visām ēnām un foto stūris. Savukārt “Attīstībai / Par!” frakcijas ēnas varēs arī izet īsu ekskursiju pa Saeimas ēku, piedalīties viktorīnā un pēcāk atpūsties ar picām un dzērieniem.

Foto no Ēnu dienas Saeimā 2019. gadā

4. Nepieciešams rūpīgāk izvērtēt ārvalstu studentu uzņemšanu augstskolās

Kustības “Par!” deputāts un Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju apakškomisijas priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis vērš uzmanību uz problēmām, kas skar ārvalstu studentu uzņemšanu Latvijas augstskolās. “Mums ir jābūt atvērtiem pasaules talantiem, taču jānodrošina, lai viņu prioritārais mērķis būtu izglītības iegūšana!”, tā Ilmārs Dūrītis.

kustība par ilmārs dūrītis inese voika
Ilmārs Dūrītis Saeimā
Back to top