Kustība “Par!” turpinās strādāt Rīgas domes vadībā Aktualitātes, Jaunumi
14.08.2023

Kustība “Par!” turpinās strādāt Rīgas domes vadībā

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu zemās sekmes centralizētajos eksāmenos, piesaistot jaunus skolotājus un mazinot bērnudārzu rindas, kā arī attīstot kvalitatīvu, iekļaujošu pilsētvidi Rīgā.

Šobrīd, mēs, Kustība “Par!”, esam nonākuši nozīmīgās krustcelēs. Kā jau ierasts politikā, neviena no izvēlēm nav viegla. Mēs kopš 3.jūlija, kad atkāpās M. Staķis, līdz šai dienai, esam darījuši visu iespējamo, lai esošo Pārmaiņu koalīciju saglabātu.

Laima Geikina, Kustības “Par!” līdzpriekšsēdētāja.

Kustība “Par!” kopš 3.jūlija ir uzstājusi un piedāvājusi risinājumus Pārmaiņu koalīcijas saglābšanai gan Par!/Progresīvie frakcijā, gan savstarpējās domes frakciju sarunās, gan partiju valžu līmenī, gan tiekoties ar partiju vadītājiem. Diemžēl tas nav izdevies, jo, iespējams, griba turpināt strādāt nav bijusi lielāka par vēlmi gatavoties 2025. gada pašvaldību vēlēšanām.

Mēs izjūtam atbildību rīdzinieku priekšā gan par N. Ušakova atcelšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, gan par jaunas politikas ieviešanu Rīgas domē, gan par Mārtiņa Staķa izvirzīšanu Rīgas mēra amatam, gan par viņa atkāpšanos, gan arī par turpmāko darbu Rīgas domē. Tāpēc tiem, kuri pārmaiņas iesākuši no tām nav jābēg, bet tās jāpabeidz.

Mēs redzam, ka šajā sasaukumā ir nepieciešama mūsu partijas pieredze un kompetence un spēja izdarīt darbus līdz galam. Mēs nevaram pamest savas atbildības jomas. Rīgas skolas nevar palikt novārtā un tā ir mūsu prioritāte Rīgā. Ir jāpanāk lielākas investīcijas skolu modernizācijai, veiksmīgi jāpāriet uz vienotām skolām latviešu valodā, atbalstot skolotājus un skolēnus arī latviešu valodas apguvē. Ir jāturpina iesāktais pilsētvides attīstībā – veidojot Uzvaras parku par miera un brīvības ostu rīdziniekiem; jāizveido jaunas sabiedriskā transporta pieturas ar jumtiņiem visā Rīgā; jāturpina pilsētas apzaļumošana, iestādot vismaz 500 kokus gadā; kā arī jārestaurē spēļu laukumi pilsētā un jāuzsāk vides pieejamības labiekārtojumi Vecrīgā.

Darbs pašvaldībā nav ideoloģisko domu cīņa. Kopš 2020. gada atšķirības ar Nacionālo Apvienību nav bijis šķērslis sadarbībai ne Progresīvajiem, ne Kustībai “Par!”. Protams, mūs dara bažīgus Gods Kalpot Rīgai un Latvijas attīstībai iekļaušana V. Ķirša vairākumā, līdzīgi kā Zaļo un Zemnieku Savienības darbība valdībā kopā ar Progresīvajiem. Tomēr esam pārliecināti, ka mūsu pieredze ļaus novērst korupcijas un nesaimnieciskuma riskus pašvaldībā. Tikai esot koalīcijā, mums būs iespēja jēgpilni un kvalitatīvi pārraudzīt tur notiekošo.

Izvēle nav bijusi vienkārša – turpināt strādāt un tikt kritizētiem vai nestrādāt un kritizēt citus. Mēs turpināsim strādāt un ļoti ceram, ka mūsu līdzšinējie sabiedrotie, Progresīvie, turpinās atbalstīt mūsu kopīgi iesākto.

Šobrīd mēs izvēlamies strādāt nevis atteikties no atbildības un pamest iesākto pusratā. 


Back to top