Ogres novada domes deputātei Santai Ločmelei tika liegta piedalīšanās domes sēdē Aktualitātes
30.06.2023

Ogres novada domes deputātei Santai Ločmelei tika liegta piedalīšanās domes sēdē

Ogres novada domes deputāte Santa Ločmele ir vērsusies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar iesniegumu izvērtēt Ogres novada domes priekšsēdētāja rīcību – izslēgt deputāti no domes ārkārtas sēdes, kā arī izvērtēt domes rīcību, apstiprinot pašvaldības Dzīvokļu komisiju, neorganizējot atklātu konkursu, kā to paredz domes iepriekš pieņemtie lēmumi. 

29. jūnija ārkārtas sēde tika izsludināta 14 stundas pirms ārkārtas sēdes sākuma, pēc domes darba laika. Deputāte Santa Ločmele informēja, ka, atbilstoši likumam piedalīsies ārkārtes sēdē attālināti, kā arī ir iesniegusi savus priekšlikumus sēdē izskatāmajiem jautājumiem. Sēdes laikā, kad deputāte bija pievienojusies sēdei attālināti, viņa tika atslēgta no tiešraides un tika nobloķēta pieeja lietvedības sistēmai, kurā jāiesniedz deputātu priekšlikumi. Tas ir rupjš likuma pārkāpums, liedzot domes deputātam pildīt savus darba pienākumus. 

Kā arī attiecībā uz darba kārtības jautājumu par administratīvās un Dzīvokļu komisijas sastāva apstiprināšanu, Santa Ločmele vērsa domes uzmanību, ka Ogres domes lēmumos ir apstiprināts, ka attiecīgo komisiju darbiniekus izraugās atklātā konkursā, bet konkurss netika nodrošināts, apstiprinot šīs komisijas sastāvu. 


Back to top