Rīgā uzbūvēti divi jauni bērnudārzi; darbu sāks rudenī Aktualitātes
14.02.2022

Rīgā uzbūvēti divi jauni bērnudārzi; darbu sāks rudenī

Pašvaldībai piederošajās ēkās Slāvu ielā 19 un Rūpniecības ielā 21 pabeigti pārbūves darbi divu jaunu pašvaldības bērnudārzu ierīkošanai. Plānots, ka abas izglītības iestādes sāks darbu septembrī, un tajās kopā būs vietas 300-340 audzēkņiem.

“Esmu gandarīts, ka vairākus mēnešus ilgais darbs vainagojies panākumiem. Šāda telpu pārbūve pirmskolas izglītību iestāžu vajadzībām galvaspilsētā veikta pirmo reizi, un šis ir liels solis bērnudārza rindu jautājuma risināšanā galvaspilsētā,” uzsver Rīgas mērs un Kustības “Par!” valdes loceklis Mārtiņš Staķis

Bērnudārzs Slāvu ielā 19

Līgums par ēkas pārbūvi Slāvu ielā 19 noslēgts 2021.gada 30.jūnijā. Sešus mēnešus ilgo būvdarbu laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, virtuves tehnoloģijas ierīkošana, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, kā arī teritorijas labiekārtošanas darbi un rotaļu laukuma izbūve.

Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 3213,1m2. . Kopējā labiekārtotās teritorijas ar funkcionālo zonējumu platība ir 10 206m2, no tās rotaļu laukumu zona – 5100m2. Kopējās būvdarbu izmaksas  – 2 132 487,95 EUR (bez PVN), t.sk. virtuves aprīkojuma uzstādīšana 149 245.88 EUR (bez PVN).

Pēc pārbūves darbu pabeigšanas ēkā izveidotas 11 grupas ar kapacitāti līdz 200 audzēkņiem. 

Bērnudārzs Rūpniecības ielā 21

Tikmēr kopējās būvdarbu izmaksas telpu pielāgošanai pirmskolas izglītības iestādes vajadzībām Rūpniecības ielā 21 sasniegušas 1 440 632,56 EUR (bez PVN). Virtuves aprīkojuma uzstādīšana izmaksājusi 95 785.05 EUR (bez PVN).

Būvdarbu laikā veikta telpu pārplānošana, visu inženiertīklu izbūve, apkures sistēmas nomaiņa un automatizācija, ventilācijas sistēmas izbūve, elektroinstalācijas un apgaismes ķermeņu nomaiņa, videonovērošanas sistēmas ierīkošana, ugunsaizsardzības sistēmas izbūve, ūdensvada un kanalizācijas tīklu nomaiņa, iebūvējamo mēbeļu izbūve, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa un teritorijas labiekārtošanas un rotaļu laukuma izbūve.

Kopējā telpu atjaunošanas platība ir 1418,4m2, savukārt kopējā labiekārtotā teritorija ar funkcionālo zonējumu ir 7013 m2, no tās rotaļu laukuma zona 2400 m2.

Pēc telpu pārbūves ēkā izveidotas 5 grupas ar kapacitāti līdz 100 audzēkņiem. 

Bērnu pieteikšana tiks izsludināta vasaras sākumā

Bērnu pieteikšana konkrētajās pirmskolas izglītības iestādēs, atkarībā no personāla nokomplektēšanas iespējām, tiks izsludināta vasaras sākumā. 

Darbi abās pirmskolas izglītības iestādēs īstenoti ar pašvaldības finanšu līdzekļiem, kā arī ņemot valsts budžeta aizņēmumu, kuru pašvaldībai ir tiesības saņemt atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.*

2021.gadā par 2.5 miljoniem eiro no valsts aizdevumu programmas pašvaldībām Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, iekštelpu atjaunošanas darbi realizēti 24 galvaspilsētas pirmskolas izglītības iestādēs. Savukārt par vairāk nekā 1 miljonu eiro no pašvaldības budžeta līdzekļiem, iekštelpu atjaunošanas darbi veikti 40 pirmskolas izglītības iestādēs. 

* Ministru kabineta noteikumi  “Kārtība, kādā izvērtē pašvaldību investīciju projektus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai”.


Back to top