Visaktīvāk balstvakcīnu pret Covid-19 saņem seniori vecumā 60+ Fakti
02.02.2022

Visaktīvāk balstvakcīnu pret Covid-19 saņem seniori vecumā 60+

Līdz 31. janvārim balstvakcīnu ir saņēmuši 447 009 Latvijas iedzīvotāji jeb 44 % no 1 018 833 iedzīvotājiem, kam ir pienācis termiņš saņemt balstvakcīnu.

Savukārt no 332 000 senioru vecumā 60+, kuriem ir pienācis laiks saņemt balstvakcīnu, to saņēmuši 195 138 iedzīvotāji jeb 59%. Arī kopējā balstvakcinācijas statistikā tieši vecuma grupās 60+ ir visaugstākie rādītāji, sasniedzot 44% no visiem balstvakcinācijas faktiem. 

“Uz doto brīdi redzam, ka tieši balstvakcinācija dod labu efektu. Pēdējie epidemioloģiskās uzraudzības dati, liecina, ka tie cilvēki, kuri saņēmuši balstvakcināciju, 4 reizes retāk ārstējušies stacionāros kā Covid-19 pacienti salīdzinājumā ar tiem nevakcinētiem cilvēkiem vai tiem, kuri vakcinācijas kursu nav pabeiguši,” stāsta SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs

Eksperti uzsver, ka balstvakcinācija īpaši svarīga tiem cilvēkiem, kas primāro vakcināciju pret Covid-19 veikuši 2021.gada sākumā

Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem līdz 1. februārim 74% iedzīvotāju vecumā no 18 gadiem, kas primāro vakcināciju veikuši līdz 30. jūnijam, ir saņēmuši balstvakcīnu vai nesen pārslimojuši. Savukārt, to senioru 60+ vidū, kas vakcinējušies līdz 30. jūnijam, 82 % ir saņēmuši balstvakcīnu vai nesen pārslimojuši. 

15. februārī Latvijā tiks ieviests digitālā sertifikāta derīguma termiņš

Saskaņā ar NVD datiem 52 000 iedzīvotāju, kam 15. februārī beigsies sertifikāta termiņš, vēl nav saņēmuši balstvakcīnu. Darba nedēļas nogalē šiem iedzīvotājiem tiks izsūtītas atgādinājuma īsziņas. 

Kā un kur balstvakcinēties? 

Vakcinācijas un balstvakcinācijas pakalpojumu var saņemt gan pie ģimenes ārstiem, gan ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetos, 21 vakcinācijas centros Rīgā un Latvijas novados (Aizkrauklē, Alūksnē, Bauskā, Balvos, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Liepāja, Līvānos, Madonā, Olainē, Rēzeknē, Salaspilī, Talsos, Tukumā, Ventspilī un Valmierā), vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un izbraukuma vakcinācijā.  

Pieteikties balstvakcinācijai var pie ģimenes ārsta, manavakcina.lv un zvanot uz 8989. Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.  

Manifests
Viss manifests

Back to top