Rīgas skolotāji aicināti apgūt tehnoloģiju prasmes bezmaksas apmācībās Aktualitātes, Fakti
02.02.2022

Rīgas skolotāji aicināti apgūt tehnoloģiju prasmes bezmaksas apmācībās

Lai attīstītu pedagogu digitālās prasmes, Rīgas dome noslēgusi sadarbības memorandu ar Rīga TechGirls par Rīgas skolu iesaisti bezmaksas digitālās izaugsmes meistarklasēs skolotājiem “Cilvēcīgi par tehnoloģijām”. Apmācībām ikviens pedagogs var pieteikties vēl līdz 8. februārim Riga TechGirls mājas lapā. 

Šobrīd no Rīgas skolām apmācībām pieteikušies vairāk nekā 375 skolotāji

Tā ir ceturtā daļa no kopējā pieteikumu skaita. Tā kā par apmācību sekmīgu apguvi būs iespēja saņemt profesionālās pilnveides sertifikātu, Rīgas dome aicinājusi visas Rīgas skolas izmantot šo Riga TechGirls piedāvāto iespēju un cer sagaidīt vēl plašāku Rīgas skolotāju iesaisti digitālo prasmju apguvē.

Mārtiņš Staķis: Riga TechGirls māca, ka tehnoloģijas var būt cilvēcīgas

“Iemācoties lietot tehnoloģijas un nebaidoties no tām, mēs katrs gan paplašinām savas nākotnes iespējas, gan arī radām lielāku nākotnes potenciālu savai dzīvesvietai – pilsētai vai valstij. Nav jāstrādā augsti specializētās tehnoloģiskās nozarēs, lai izmantotu dažādās iespējas, ko mums ikvienam jau tagad piedāvā IT vide. Tāpēc paldies Riga TechGirls komandai, kas mums māca, ka tehnoloģijas var būt cilvēcīgas, proti, tādas, kas ir draudzīgas cilvēkam un kas uzlabo mūsu veiktā darba un sniegto pakalpojumu kvalitāti,” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs un Kustības “Par!” valdes loceklis Mārtiņš Staķis

Par apmācību vienu no pirmajām vēstnesēm kļuvusi pamatskola “Rīdze”

Kā norāda skolas direktore Iveta Birkmane, “ir lieliski dzīvot brīdī, kad notiek pārmaiņas, kas sevī nes progresu, jaunas zināšanas un prasmes. Mēs – pedagogi – esam šo pārmaiņu īstenotāji un ieviesēji ikdienas dzīvē. Digitālā pratība ir izaicinājums apgūt jauno; tā atver durvis, dod plašāku pasaules redzējumu, tāpēc aicinu skolotājus būt drosmīgiem un piedalīties “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” meistarklasēs! Arī mēs – pamatskolas “Rīdze” skolotāji –  tur būsim, lai iemācītos digitālos rīkus izmantot gudri un jēgpilni, atvieglotu ikdienas darbu, kā arī paaugstinātu savu un skolēnu digitālo kompetenci.”

Programmu “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” Riga TechGirls piedāvā ar Google.org atbalstu

Digitālo prasmju bezmaksas mācību programmu “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” Riga TechGirls piedāvā ar Google.org atbalstu.

Apmācību mērķis ir palīdzēt attiecīgās industrijas speciālistiem – gan sievietēm, gan vīriešiem – viegli un ātri apgūt tehnoloģijas, tādējādi padarot tās pieejamākas un veicinot tehnoloģiju priekšrocību izmantošanu.

Papildus skolotāju apmācību programmai līdz 22. februārim specializētai bezmaksas apmācību programmai “Cilvēcīgi par tehnoloģijām” aicināti pieteikties arī kultūras, mākslas un citu radošo nozares pārstāvji. Savukārt gada otrajā pusē tiks organizētas specializētas bezmaksas tehnoloģiju apmācības veselības aprūpes speciālistiem. 

Pieteikties bezmaksas apmācībām var tīmekļa vietnē www.cilvecigipartehnologijam.lv.
Programma
Izglītības reformas veiksmes atslēga ir labs skolotājs. Atbalstīsim pedagogu ceļu uz izcilību: esošajiem skolotājiem piedāvāsim iespējas turpināt mācīties darba mūža laikā, nepārtraukti papildinot zināšanas un ieviešot skolā pārmaiņas.
Visa Programma

Back to top