Saeima pieņem Iekšlietu ministrijas virzīto Ārējās sauszemes robežas infrastruktūras izbūves likumu Aktualitātes, Fakti
12.11.2021

Saeima pieņem Iekšlietu ministrijas virzīto Ārējās sauszemes robežas infrastruktūras izbūves likumu

12.novembrī Saeima otrajā – galīgajā – lasījumā pieņēma Iekšlietu ministrijas virzīto Ārējās sauszemes robežas infrastruktūras izbūves likumu, kas izstrādāts, lai nodrošinātu ātru un efektīvu ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi, nosakot īpašu tiesisko regulējumu.

Ņemot vērā izmaiņas starptautiskajā drošības vidē un to, ka konstatēts Latvijas – Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumu skaita straujš pieaugums, pastiprinājušies ar robežas aizsardzību un drošību saistītie riski. Tādēļ ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk nodrošināt ārējās robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi.

“Esmu gandarīta, ka Ministru kabinets atbalstīja un Saeima pieņēma Ārējās sauszemes robežas infrastruktūras likumu steidzamības kārtā, lai mēs varētu straujāk virzīties uz priekšu austrumu robežas izbūvē. Jau šomēnes tiks pabeigta Latvijas-Baltkrievijas robežas pagaidu dzeloņstiepļu žoga izbūve. Pastāvīgā žoga būvniecība ir vienīgais ilgtermiņa risinājums, kā garantēt mūsu valsts un arī Eiropas Savienības ārējās robežas drošību,” atzīmē iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Likums nosaka, ka valsts un pašvaldību institūcijas, kā arī citas institūcijas visus iesniegumus un jautājumus, kas saistīti ar ārējās robežas infrastruktūras izbūvi un ar to saistīto darbu nodrošināšanu, kā arī veikšanu, izskata un lēmumus pieņem prioritārā kārtībā. Tas pats attiecināms uz jautājumiem, kas saistīti ar ārējās robežas izbūvei nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanu, kā arī ārējās robežas infrastruktūras būvju nodošanu ekspluatācijā.

Ārējās robežas infrastruktūras izbūvei nepieciešamo teritoriju noteiks Valsts robežsardze sadarbībā ar Nodrošinājuma valsts aģentūru. Savukārt infrastruktūras būvniecību organizēs un nodrošinās valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”.

Lai ātri atrisinātu visus ar minēto izbūves procesu radušos neskaidros jautājumus, nekavējot izbūves procesu, kā arī pārraudzītu un vienoti koordinētu ārējās robežas infrastruktūras izbūves gaitu, tiks izveidota Ārējās robežas infrastruktūras izbūves uzraudzības komiteja, kuru vadīs iekšlietu ministre M.Golubeva.

Ņemot vērā, ka ārējās sauszemes robežas infrastruktūras izbūves darbus nepieciešams uzsākt nekavējoties, likumprojekts stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Marija Golubeva Gribu redzēt Latviju starp Eiropas modernākajām un brīvākajām valstīm, un es strādāju šim mērķim. Vairāk »

Back to top