Marija Golubeva: Eiropai ir jāpārskata migrācijas un patvēruma politika (CNN video) Aktualitātes, Fakti, Viedokļi
09.11.2021

Marija Golubeva: Eiropai ir jāpārskata migrācijas un patvēruma politika (CNN video)

Eiropas Savienībai ir rūpīgi jāpārdomā tās pieeja migrācijas un patvēruma jautājumos laikā, kad migrācija ir padarīta par ieroci Eiropas demokrātisko sabiedrību graušanai, šodien intervijā CNN teica iekšlietu ministre Marija Golubeva.

(ekrānuzņēmums no intervijas)

Viņa uzsvēra, ka ES  jau ir uzņēmusi daudzus patvēruma meklētājus, bet tās robežas nevar būt atvērtas naidīgu valstu organizētai masu migrācijai, kad nav iespējams noskaidrot, kuriem cilvēkiem patiesi pienāktos patvērums. Ministre atkārtoja, ka Latvija būs gatava aizstāvēt Eiropas ārējo robežu, ja masveida plūsma tiktu vērsta Latvijas virzienā. “Tas ir gan mūsu nacionālas drošības, gan ES dalībvalsts pienākums,” uzsvēra ministre.

M.Golubeva uzskata, ka Lukašenko šantažē un terorizē Eiropas Savienību, lai tā atzītu viņu par prezidentu, neskatoties uz zaudētajām vēlēšanām.

“Viņa hibrīdoperācijas upuru situācija ir traģiska. Mums  tajos ir jāsaredz individuāli cilvēki, nevis melna masa. Tomēr tas nenozīmē, ka mums ir jāatver robežas, lai Lukašenko varētu izmantot viņus saviem mērķiem,” teica iekšlietu ministre.

Viņa uzsvēra: “Mums Eiropā ir jabūt mazliet tiešākiem un skaidri jāsaka, ka mēs nevaram izskatīt individuālus patvēruma pieteikumus uz robežas, kura masveidā tiek pārkāpta.”

Mariju Golubevu programmas Connect the World tiešraidē intervēja CNN žurnāliste Bekija Andersone.

Marija Golubeva Gribu redzēt Latviju starp Eiropas modernākajām un brīvākajām valstīm, un es strādāju šim mērķim. Vairāk »
Vēlies noskatīties Golubevas interviju CNN?
Programma
Uz Latviju brauc un brauks dzīvot un strādāt citi – vai tie būs bēgļi, kuriem nodrošināsim patvērumu, vai tie būs augsti kvalificēti profesionāļi, kas ar savu ieguldījumu stiprinās Latvijas ekonomiku. Lai gan viņu nekad nebūs ļoti daudz, Latvijai ir jābūt gudrai imigrācijas politikai – arī šie cilvēki varēs kļūt par jauniem latviešiem. Ja viņi veiksmīgi integrēsies Latvijas sabiedrībā, runās latviski, cienīs mūsu neatkarību, izdzīvos mūsu kopējās demokrātiskās vērtības, tad jau būs mūsējie. Un valsts pienākums būs palīdzēt radīt iespējas un apstākļus, lai viņi kļūtu par mūsējiem un tādi arī paliktu.
Visa Programma

Back to top