Kustība “Par!” aicina vienoties akcijā #PiezvaniSenioram, mudinot seniorus vakcinēties Aktualitātes, Jaunumi
28.10.2021

Kustība “Par!” aicina vienoties akcijā #PiezvaniSenioram, mudinot seniorus vakcinēties

Kustība “Par!” aicina savus biedrus un visus Latvijas iedzīvotājus iesaistīties akcijā #PiezvaniSenioram, lai veicinātu radu, draugu, kaimiņu, kolēģu un tuvāku vai tālāku paziņu, jo īpaši senioru, vakcināciju, veicot iedrošinošu zvanu un palīdzot rast atbildes uz cilvēku šaubām vai neatbildētajiem jautājumiem. 

“Ir cilvēki, kas pakļauti dezinformācijai, ir cilvēki, kas šaubās un baidās, un ir cilvēki, kuri nedaudz nogaida – palīdzēsiem viņiem pieņemt lēmumu vakcinēties šodien!” aicina idejas autors, Kustības “Par!” valdes loceklis Miks Celmiņš.

Aicinām iesaistīties ikvienu – katru cilvēku inidividuāli, uzņēmumus, nevalstistās organizācijas un citas politiskās partijas, veltot laiku sarunai ar kādu senioru, tādejādi, iespējams, izglābjot viņam veselību vai pat dzīvību.” 

Tāpat Par! aicina veicot zvanu senioram nofotogrāfēties un ievietot foto sociālajos tīklos ar mirkļbirku #PiezvaniSenioram, tādejādi aicinot iesaistīties arī citus.  

Šobrīd 52,7% iedzīvotāju ir pilnībā vakcinēti un 59,9% ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas devu. Iedzīvotāju grupā 60+ vidējā aptvere (vakcinācija vismaz ar vienu devu) ir 58%.

Vakcinācija pret Covid-19 ir galvenā valsts stratēģija vīrusa uzvarēšanai

Jāņem vērā, ka pēc mājsēdes beigām no 15. novembra saglabāsies stingri ierobežojumi nevakcinētajām personām. Pateicoties jau 50% Latvijas iedzīvotāju, kas ir pilnībā noslēguši vakcinācijas kursu pret Covid-19, daļa sabiedrības ir pasargāta.

Kā zināms, vakcinācijai iespējams pieteikties, zvanot vakcinācijas infotālrunim 8989, portālā manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku, pie sava ģimenes ārsta (pēc pieraksta) vai ārstniecības iestādē, iepriekš veicot pierakstu – vakcinācijas kabinetu saraksts un karte šeit.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām un vakcināciju atrodamas šeit.

Miks Celmiņš Latvija ir jāveido jauniem, inteliģentiem un pieredzējušiem cilvēkiem. Beidzot ir radusies politiskā kustība, kuras vīzijai es varu piekrist. Es ticu, ka kopā mēs varam veidot Latviju kā sociāli taisnīgu, eiropeisku, progresīvi liberālu iespēju zemi! Vairāk »

Back to top