Iekšlietu dienestos turpina augt vakcinēto darbinieku skaits Aktualitātes, Fakti
15.10.2021

Iekšlietu dienestos turpina augt vakcinēto darbinieku skaits

Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Valsts robežsardzes, kā arī citu iekšlietu dienestu darbinieku vidū turpina palielināties vakcinēto darbinieku skaits.

Ņemot vērā to, ka ir noteikta prasība obligāti vakcinēties visiem publiskā sektora darbiniekiem un pildīt darba pienākumus no 15. novembra drīkstēs tikai vakcinējušās vai Covid-19 pārslimojušas personas, iekšlietu nozarē turpinās aktīva darbinieku informēšana par jaunajiem noteikumiem un sekām, kādas darbiniekiem var iestāties, ja vakcinācija netiks veikta līdz noteiktajam termiņam. Tie darbinieki, kuri līdz 15. novembrim nebūs vakcinēti pret Covid-19, tiks atstādināti no darba pienākumu pildīšanas.

VUGD: augstākus riskus rada nodarbinātie, kuri nav vakcinēti

VUGD, veicot risku izvērtējumu, ir secinājis, ka augstākus riskus rada nodarbinātie, kuri nav vakcinēti un saslimst ar Covid-19. Viņi rada saslimšanas riskus apkārtējiem, kā arī situācijas, kad dienesta darbs reģionālajās struktūrvienībās var tikt nopietni apdraudēts tādēļ, ka saslimušo darbinieku kontaktpersonām jāievēro karantīna. Šie un citi apsvērumi tikšanās laikā skaidroti arī tiem atsevišķajiem VUGD darbiniekiem, kuri publiskā akcijā bija pauduši savu attieksmi pret vakcinēšanos.

vakcinācijas grafiks

Vienlaikus iekšlietu dienestu darbs šobrīd tiek organizēts tā, lai jaunie noteikumi netraucētu dienestu funkciju izpildi un amatos, kuros nepieciešams ciešs kontakts ar cilvēkiem, strādātu vakcinēti darbinieki.

Drošības un glābšanas dienestu darbiniekiem, kuri sākuši vakcinācijas procesu, bet nav to pabeiguši, Covid-19 testi šobrīd tiek nodrošināti valsts apmaksātas rutīnas skrīninga testēšanas ietvaros.

Iekšlietu nozare kopumā ir aktīvi strādājusi, lai celtu vakcinācijas tempus ar iekšējām informēšanas un izglītošanas kampaņām un citos veidos, uzrunājot savus darbiniekus. Tā ir arī viena no iekšlietu ministres Marijas Golubevas prioritātēm, un kopš viņas stāšanās amatā vakcinācijas aptveri nozarē ir izdevies būtiski palielināt.

Iekšlietu nozarē vakcinēto nodarbināto personu skaits palielinās katru nedēļu

Šobrīd kopumā Iekšlietu ministrijā ir vakcinēti 93% no strādājošajiem, Finanšu izlūkošanas dienestā – 99%, Iekšlietu ministrijas poliklīnikā – 94%, Iekšējās drošības birojā – 92%, Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centrā – 90%, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē – 79%, Valsts robežsardzē – 75%, Valsts policijā – 73%, Nodrošinājuma valsts aģentūrā – 72%, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā – 68% un Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā – 60%.

Marija Golubeva Gribu redzēt Latviju starp Eiropas modernākajām un brīvākajām valstīm, un es strādāju šim mērķim. Vairāk »

Back to top