Veicot grozījumus pašvaldības budžetā, Rīga ar augstas gatavības investīciju projektiem iesaistās valsts ekonomikas sildīšanā Fakti, Jaunumi
17.06.2021

Veicot grozījumus pašvaldības budžetā, Rīga ar augstas gatavības investīciju projektiem iesaistās valsts ekonomikas sildīšanā

Lai plašāk iesaistītos valsts ekonomikas sildīšanas pasākumos, Rīgas dome būtiski palielina plānoto investīciju projektu apjomu. Ar pašvaldības budžeta grozījumiem, kurus trešdien, 16. jūnijā, apstiprināja Rīgas domes deputāti, pilsēta rezervē finansējumu minētajiem mērķiem.

“Šie budžeta grozījumi ir lieliskas ziņas Rīgas ekonomikai un rīdziniekiem! Investīciju programmas paplašināšana sniegs iespēju gan veicināt Rīgas ekonomikas izaugsmi, gan arī īstenot sen gaidītus projektus, kas uzlabos rīdzinieku ikdienu. Lielākie ieguldījumi paredzēti satiksmes infrastruktūras un izglītības jomās,” –  uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs un Kustības “Par!” valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Covid-19  krīzes izraisīto seku mazināšanai tiks īstenoti augstas gatavības investīciju projekti

Pirms realizācijas tos izskatīs Ministru kabineta eksperti. Plānots, ka pašvaldība pieteiks papildus investīciju projektus vairāk nekā 78 miljonu eiro apmērā, kas tiks realizēti divos gados, no tiem 43,5 miljoni šajā gadā. Projektu īstenošanai tiks izmantots aizņēmums, valsts budžeta līdzfinansējums un pašvaldības līdzfinansējums.

Lielākais projekts ir Austrumu maģistrāles 2. kārta, bet satiksmes jomā ieplānota arī veloceļu “Centrs – Ziepniekkalns”, “Imanta – Daugavgrīva” izbūve, Maskavas un Krustpils ielas krustojuma pārbūve, satiksmes pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā remontdarbi. 

Izglītības nozarē tiks realizēti projekti 15 miljonu eiro apjomā

Tostarp tīkla infrastruktūras izveide izglītības iestādēs, tehnoloģiskais nodrošinājums kompetenču izglītības īstenošanai, ventilācijas sistēmu izbūve trīs mācību iestādēs, higiēnas prasību nodrošināšana un teritoriju labiekārtošana pirmsskolas izglītības iestādēs. Kā arī digitālās transformācijas projekti – Rīgas administratīvās teritorijas digitālais dvīnis, pašvaldības vienotās ģeotelpiskās informācijas sistēmas GeoRīga pilnveidošana, Pļavnieku, Jaunciema un Bolderājas kapsētu digitalizācija. 

Papildus lielajam investīciju projektu apjomam, pārdalīts arī finansējums, kas sākotnēji tika plānots pasākumiem, kuri Covid–19 pandēmijas dēļ nenotiks vai tiks realizēti mainītā formātā. Tādējādi paredzēts finansējums projektam “Rīgas vasara 2021”, piešķirti līdzekļi Mežaparka estrādes iekārtošanai un apsaimniekošanai, palielināts līdzfinansējums kultūras pieminekļu un sakrālā mantojuma saglabāšanai, piešķirts finansējums Rīgas Arhitektu biroja metu konkursiem par monumentāli dekoratīvā akcenta izveidošanu Neatkarības laukumā un Zolitūdes piemiņas laukumam, kā arī piešķirts finansējums aprūpes mājās pakalpojuma vaučera ieviešanai bērniem ar īpašām vajadzībām. 

Budžeta grozījumi
Investīciju projekti

Autors: Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Mārtiņš Staķis Šī ir mana valsts un šeit dzīvos mani bērni. Man ir pieredze un vēlme strādāt. Vairāk »

Back to top