“Attīstībai/Par!” aicina finanšu un ekonomikas ministrus nevilcinoties uzlabot atbalsta mehānismus atbilstoši reālajiem apstākļiem Aktualitātes, Fakti, Jaunumi, Viedokļi
02.02.2021

“Attīstībai/Par!” aicina finanšu un ekonomikas ministrus nevilcinoties uzlabot atbalsta mehānismus atbilstoši reālajiem apstākļiem

Ņemot vērā, ka pašlaik daudzus no atbalsta saņemšanas attur minimāla neatbilstība kādam no noteiktajiem kritērijiem, atbalsta mehānismus nepieciešams pielāgot uzņēmumu un iedzīvotāju reālajiem apstākļiem.

Otrdien, 2. februārī, tiekoties ar finanšu ministru Jāni Reiru un ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu uzsvēra partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP!) Saeimas deputāti.

COVID-19 pandēmijas radītās sekas

Deputātu ieskatā, COVID-19 izraisītā pandēmija paspilgtina sabiedrības noslāņošanos, tādēļ ministriem nepieciešams pievērst lielāku uzmanību atbalsta mehānismu pilnveidei. Deputāti arī mudināja aktīvāk pievērsties tādu atbalsta mehānismu veidošanai, kas palīdz novērst sociālo noslāņošanos.

“Jānorāda, ka COVID-19 izraisītā krīze ievērojami ietekmē strādājošos ar zemiem ienākumiem, kuri līdz šim daļēji atradās ēnu ekonomikas sektorā. Sociālās aizsardzības sistēma ir jāpielāgo esošajai iedzīvotāju situācijai, nevis vēlamajai,” tā tikšanās laikā uzsvēra “Attīstībai/Par!” Saeimas frakcijas vadītāja un Kustības “Par!” valdes locekle Marija Golubeva.

Viņa arī atkārtoti uzsvēra, ka esošo atbalsta mehānismu pieteikšanās kritēriji ir pārāk niansēti un sarežģīti, mudinot tos vienkāršot.

Diskusija par atbalsta mehānismiem

Tikšanās laikā tika diskutēts par atbalsta mehānismu atbilstību tautsaimniecības stāvoklim, uzklausot Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvju pausto redzējumu par aktuālo situāciju.

Saeimas deputāts Juris Pūce klātesošajiem atgādināja, ka pašreiz spēkā esošais likums ļauj nodokļu maksātājiem krīzes laikā atlikt nodokļu nomaksu uz trīs gadiem. “Jau šobrīd ir skaidrs, ka pandēmijas izraisītā ekonomiskā krīze nebūs viegli pārvarama, tādēļ valdībai un Saeimai jālemj nodokļu nomaksas pagarinājumu padarīt ilgāku,” pauda deputāts.

Viņa ieskatā tas ļaus nodrošināt, ka tie nodokļu maksātāji, kas turpina strādāt un dod darbu Latvijas iedzīvotājiem, to spētu darīt arī pēc pandēmijas pārvarēšanas.

Frakcijas nostāja

Jau vēstīts, ka AP! Saeimas frakcija šodien aicināja finanšu ministru Jāni Reiru un ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu uz attālinātu frakcijas sēdi, lai pārrunātu atbalsta mehānismu atbilstību pandēmijas laikā.

AP! frakcijas deputāti uzskata, ka pilnvērtīgi izstrādāti un iedzīvotājiem pieejami atbalsta mehānismi ir svarīgs priekšnosacījums, lai ierobežotu COVID-19 izplatību un nodrošinātu nepieciešamās sociālās vajadzības.

Deputātu ieskatā, nepieciešams palielināt atbalsta mehānismu saņēmēju loku, kā arī mazināt šķēršļus to saņemšanai.


Back to top