I.Viņķele: Laikus apzinātas nepieciešamības jaunā koronavīrusa ierobežošanai un ārstniecībai Aktualitātes
03.03.2020

I.Viņķele: Laikus apzinātas nepieciešamības jaunā koronavīrusa ierobežošanai un ārstniecībai

Veselības ministrija saņems papildu 2,6 miljonus eiro, lai nodrošinātu nepieciešamos pasākumus saslimstības ierobežošanai un ārstēšanai ar COVID – 19 infekciju.

Papildu finansējumu paredzēts izmantot, lai segtu izdevumus, kas radušies iegādājoties nepieciešamos individuālās aizsardzības līdzekļus (tai skaitā, respiratorus, aizsargbrilles un ūdens necaurlaidīgus kombinzonus) ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēm, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam un Slimību profilakses un kontroles centram.

“Daļa materiālu tiek iepirkta ar rezervi, īpaši tas attiecas uz individuālajiem aizsarglīdzekļiem un reaģentiem, pēc kuriem ir pieprasījums visā pasaulē,” skaidroja veselības ministre Ilze Viņķele. Viņa arī norādīja, ka Veselības ministrija laikus prognozējusi vajadzību apmēra pieaugumu, kas ļauj sagatavoties.

Tāpat finanšu līdzekļi ir nepieciešami laboratoriskās diagnostikas (reaģenti un laboratoriskās iekārtas), medicīnisko iekārtu (mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas un neinvazīvās ventilācijas iekārtas) un  medikamentu vīrusa infekcijas ārstēšanas nodrošināšanai.

Vienlaikus Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai ārstniecības pakalpojumu nodrošināšanai pacientiem ar COVID – 19 infekciju ir nepieciešams finansējums ekstrakorporālās membrānu oksigenācijas iekārtas iegādei. Papildus, finansējums ir nepieciešams Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam jaunas brigādes izveidei. 

Jau ziņots, ka 25. februārī Krīzes vadības padome lēma atbalstīt papildus finansējuma piešķiršanu Veselības ministrijai Valsts materiālo rezervju atjaunošanai, pamatojoties uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sniegto izvērtējamu. 


Back to top