Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsauc “Piejūras slimnīcas” valdes locekli; Viņķele uzdod veikt pārbaudes arī citviet Fakti, Jaunumi
19.02.2020

Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsauc “Piejūras slimnīcas” valdes locekli; Viņķele uzdod veikt pārbaudes arī citviet

Par pilnvaru pārkāpšanu no amata atsaukta valsts SIA “Piejūras slimnīca” valdes locekle Evija Siliņa; veselības ministre Ilze Viņķele uzdod pārbaudes veikt arī citās ārpus Rīgas esošajās kapitālsabiedrības, kurās Veselības ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja.

Veselības ministrijā notikusi “Piejūras slimnīca” kapitāldaļu turētāja ārkārtas sanāksme, kuras laikā pieņemts lēmums no amata atsaukt valdes locekli Eviju Siliņu.

“Piejūras slimnīcā” īstenotas pārbaudes laikā tika atklāts, ka valdes locekle E.Siliņa ir pārkāpusi amata pilnvaras, nosakot sev papildu atalgojumu ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmēra. Pārbaudē tika konstatēts, ka  slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle E.Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts. Tādējādi E.Siliņa ir pieņēmusi lēmumus par sev nosakāmo atlīdzību. 

Slimnīcas valdes loceklim nav tiesību saņemt atlīdzību par cita amata pienākumu izpildi kapitālsabiedrībā ārpus vienotās atlīdzības sistēmas apmērā noteiktā, tādēļ nolemts atsaukt E.Siliņu no slimnīcas valdes locekles amata.

Pārbaudes arī citviet

Lai pārliecinātos par līdzīgu gadījumu neesamību citās slimnīcās, veselības ministre Ilze Viņķele uzdevusi pārbaudes veikt arī citās ārpus Rīgas esošajās kapitālsabiedrības, kurās Veselības ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja.

“Piejūras slimnīcas” valdē darbu turpina slimnīcas valdes priekšsēdētājs Artūrs Bērziņš.

Šobrīd turpinās “Piejūras slimnīcas” reorganizācijas process, apvienojot to ar slimnīcu “Ģintermuiža”.


Back to top