Viņķele: Beidzot Latvijas lielajās slimnīcās strādās profesionālas un atklāti izraudzītas padomes Aktualitātes, Fakti, Jaunumi
10.02.2020

Viņķele: Beidzot Latvijas lielajās slimnīcās strādās profesionālas un atklāti izraudzītas padomes

Akcionāru sapulcē apstiprināti atklātajā konkursā izraudzītie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) padomju locekļi, kuri pārstāvēs pārmaiņu vadības, finanšu, kā arī veselības aprūpes kompetences jomas.

Kā norādīja veselības ministre Ilze Viņķele, padomes izraudzītas atklātā konkursā. “Mēs varam lepoties ar pasaules labāko pieredzi pašu mājās,” sacīja ministre.

PSKUS padomē darbosies trīs speciālisti –  ekonomikas maģistrs Juris Lapše, kurš kopš 2002. gada darbojies vienā no pasaules lielākajām starptautiskajām revīzijas un konsultāciju firmām –  PricewaterhouseCoopers, biznesa vadības maģistrs Reinis Ceplis, kurš strādājis VAS Latvijas Dzelzceļš kā Padomes loceklis un Lietuvas medicīnas zinātņu universitātes Kauņas klīnikas ģenerāldirektors Renaldas Jurkevičius.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļi

Arī BKUS padomē darbosies trīs speciālisti – Katrīne Judovica, kurai ir vairāk nekā 20 gadu augstākās vadības pieredze Baltijā un Somijā, Zane Kotāne ar pieredzi uzņēmumu vadības, finanšu un pārvaldības procesos gan valsts, gan privātā sektorā un Helsinku bērnu slimnīcas izpilddirektors Jari Petaja, kurš kā ārsts – pediatrs kopš 2008. gada ir atbildīgs par bērniem un jauniešiem sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem Helsinku bērnu slimnīcā.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļi

Jau ziņots, ka, lai veicinātu lielāku atklātību kapitālsabiedrību darbībā un ieviestu starptautiski atzītus labas pārvaldības nosacījumus, Veselības ministrija (VM) pagājušajā gadā izsludināja konkursus uz PSKUS, BKUS un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padomju locekļu amatiem. Par RAKUS padomi ministrija informēs atsevišķi.

Vienlaikus, lai identificētu nepieciešamos padomes locekļu profilus norisinājās sarunas ar visu trīs universitāšu slimnīcu valdes locekļiem, kā arī diskusija ar veselības aprūpes nozares pārstāvjiem, lai noskaidrotu viņu redzējumu par iespējamajiem padomes profiliem. Ņemot vērā faktu, ka visām minētajām slimnīcām aktuāli jautājumi par procesu optimizāciju, finansējuma piesaisti un efektīvu pārvaldību, tika pieņemts lēmums, ka katrā slimnīcas padomē strādās ne mazāk kā trīs locekļi.

Pārmaiņu profils – ar pieredzi centralizēt un efektivizēt uzņēmuma darbu, lai ieviestu vienotu procesu vadību, kā arī identificētu nākamās paaudzes līderus. Finansista profils – pārstāvis ar izcilu reputāciju, kurš pārzina valsts pārvaldes sistēmu, publiskas kapitālsabiedrības darbu un spēj sniegt nepieciešamo atbalstu finanšu piesaistes, kontroles un uzraudzības jomā. Veselības aprūpes profils – vadījis lielas slimnīcas un ieviesis labas prakses modeļus, ar pieredzi pacientu drošības sistēmu ieviešanā, zinātnes un pētniecības procesos slimnīcā.

Universitāšu slimnīcu padomju locekļu amata kandidātu sākotnējo atlasi un novērtēšanu veica profesionāla personāla atlases kompānija SIA “Executive Search Baltics” (AMROP), kura arī veica darba tirgus izpēti un kandidātu tiešo piesaisti, atlasot, uzrunājot un rosinot pieteikties kandidātus atbilstoši noteiktajām kompetenču un profesionālās pieredzes prasībām. Vienlaikus kandidāti pieteicās arī paši.

Pretendentiem bija noteiktas vairākas obligātās minimālās prasības, tostarp arī nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, pieredze biznesa vadīšanā stratēģiskajā līmenī un/vai operatīvajā līmenī ar dalību stratēģisku lēmumu pieņemšanā uzņēmumā, kā arī angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī. Vienlaikus tika izvirzītas arī obligātās minimālās prasības, ņemot vērā gaidāmās atbildības jomas.

Pēc kandidātu pieteikumu saņemšanas norisinājās kandidātu sākotnējā novērtēšana, kam sekoja kandidātu izvērtēšana un detalizēta reputācijas pārbaude. Pēc tās norisinājās vadības kompetenču pārbaude un atsauksmju pārbaude. Kopumā konkurss norisinājās trīs kārtās. 

Kandidātiem, kas tika virzīti uz konkursa noslēguma kārtu, bija jāsagatavo prezentācija ar savu redzējumu par vienas slimnīcas galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai. Redzējums bija jāprezentē Nominācijas komisijai. Noslēdzošais padomes locekļu atlases process paredzēja vienošanos ar kandidātiem, atteikumu nosūtīšana pārējiem kandidātiem, kā arī individuāla attīstības plāna sastādīšana.


Back to top