“Attīstībai / Par!” līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanās – Ijabs, Rubesa un Ilvesa Aktualitātes, Jaunumi
23.02.2019

“Attīstībai / Par!” līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanās – Ijabs, Rubesa un Ilvesa

Šodien partiju apvienības “Attīstībai / Par!” konferencē tika apstiprināta Eiropas Parlamenta vēlēšanu programma, kā arī saraksta deputātu kandidāti. “Attīstībai/Par!” saraksta līderi būs politikas zinātnieks Ivars Ijabs, Eiropas biznesa eksperte Baiba Rubesa un kiberdrošības politikas eksperte Ieva Ilvesa. Mēs piedāvājam Latvijas vēlētajiem jaunu, enerģisku, kompetentu komandu, kurā ir apvienota starptautis-ka profesionālā pieredze ar jaunu jaudu Latvijas un Eiropas politikai.

Apvienības Eiropas vēlēšanu programma un kandidātu biogrāfijas ir skatāmas eiropa.attistibaipar.lv

Ivars Ijabs savā uzrunā pauda nostāju, ka vienlīdzības atslēga Eiropā ir izglītība: “Eiropai ir jāinvestē cilvēkos. Jāizveido Eiropas Izglītības fonds, kurš ļautu ilgtermiņā pārvarēt resursu plaisas starp dalībvalstu izglītības un zinātnes sistēmām. Mēs nevaram atļauties tikai eksportēt savas smadzenes uz citām dalībvalstīm. Eiropas Savienībai ir kopīgi jārūpējas par izglītības un zinātnes modernizāciju visās dalībvalstīs. Iespēju vienlīdzība Eiropā neparedz tikai brīvību aizbraukt; tai jābūt arī modernas pašrealizācijas brīvībai savā valstī.”

Savukārt Baiba Rubesa uzrunā uzsvēra to, ka Eiropas nauda Latvijā ir jāiegulda, nevis “jāapgūst”: “Nākošā Eiropas Savienības piecgadē parlamentā, komisijā un padomē notiks arvien vairāk spraigu sarunu vai drīzāk ķīviņu par naudu. Cīņa vienmēr būs par to, cik katra dalībvalsts dod vai ņem no Eiropas Savienības. “Ņemšanas” ziņā mani vienmēr mulsinājis tas, ka Latvija cenšas “apgūt” naudu. Manās ausīs tas parasti skan, ka kaut kā jau sarunāsim, naudu kaut kādā veidā paņems no kaut kādas Eiropas programmas, un tad tā nonāks šauru interešu rokās.

Mans mērķis ir nodrošināt Latvijai lielāku, laicīgu un efektīvu pieeju Eiropas fondiem un finanšu instrumentiem, kā arī radīt jaunus. Uz naudu ir jāraugās kā uz investīciju. Līdz ar to tikpat svarīgi būs nodrošināt atgriezenisko saiti starp Latviju un Eiropas Savienības iestādēm, lai nauda tik tiešām tiek ieguldīta, kā iecerēts.”

Ieva Ilvesa uzrunā akcentēja nepieciešamību pievērs vēl lielāku uzmanību drošībai Eiropā: “Drošības politikas jautājumi no mūsu dienaskārtības nav pazuduši arī digitālajā laikmetā. Lai stāvētu pretī moderniem apdraudējumiem, ar NATO aizsardzības lietussargu Latvijai šodien nepietiek.

Šodienas cīņas netiek izcīnītas kaujas laukos vien, tās notiek cilvēku prātos un sirdīs. Lai tam pretotos, ir vajadzīgs ne tikai karaspēks. Tam vajadzīgs garaspēks un kritiskā domāšana.

Ir jāpārskata tās politikas un ekonomikas jomas, kur sistemātiskas nepilnības jau tiek izmantotas pret mums. Hibrīdkarā tiek izmantoti visi līdzekļi un dažādās kombinācijās – gan tradicionāli, proti, militārie, gan tā sauktās “maigās varas” elementi: nauda un korupcija, enerģētikas resursi un kontrole pār tiem, caurules un vadi, infrastruktūra, dezinformācijas kampaņas. Eiropai ir rūpīgi jāizvērtē finanšu, ekonomikas, konkurences, mediju, tieslietu un citas politikas, lai tās nekļūtu par mūsu vājajām vietām ciniski pragmatisku konkurentu un pretinieku rokās.“

attistibai par eiropas velesanas

Apvienības sarakstā būs četri zinātņu doktori – Ivars Ijabs, Marija Golubeva, Ainārs Dimants, Laima Geikina, trīs Saeimas deputāti – Marija Golubeva, Inese Ikstena, Arturs Toms Plešs – un divi Eiropas Savienības institūciju profesionāļi – Adriana Treikule un Gundars Ostrovskis.

Tajā iekļauti arī Baltijas liberālo jaunatnes organizāciju tīkla dibinātāja Jeļena Jesajana, Latvijas ārpolitikas institūta pētnieks un ilggadējs Eiropas Latviešu asociācijas vadītājs Aldis Austers, Rīgas domes deputāts, inovāciju un jaunuzņēmumu vadības speciālists Viesturs Zeps, starptautiskās pilsoniskās līdzdalības veicinātājs Miks Celmiņš, Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa un Valsts zāļu aģentūras vadošs darbinieks Sergejs Akuličs. Puse no Apvienības Eiropas vēlēšanu kandidātiem ir sievietes, visiem ir augstākā izglītība un neviens nav agrāk kandidējis Eiropas vēlēšanās.

Apvienības Eiropas programmas “Ar pilnu jaudu Eiropā” centrā ir cilvēkattīstības jautājumi – izglītība, zinātne, veselība, sociālā drošība un Eiropas modernizācija un digitālā pārveide.

“Attīstībai / Par!” kā pirmā no Latvijas politiskajiem spēkiem 6. martā Centrālajā vēlēšanu komisijā iesniegs savu Eiropas vēlēšanu programmu un sarakstu.

Apvienības Eiropas vēlēšanu programma un kandidātu biogrāfijas ir skatāmas eiropa.attistibaipar.lv


Back to top