“Attīstībai / Par!” pievienojas pretkorupcijas eksperte Inese Voika un profesors Aigars Bikše Aktualitātes, Jaunumi
25.07.2018

“Attīstībai / Par!” pievienojas pretkorupcijas eksperte Inese Voika un profesors Aigars Bikše

Apvienībai “Attīstībai / Par!” (AP!) pievienojusies labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika un Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aigars Bikše. Abi kandidēs 13. Saeimas vēlēšanās.

Profesors Aigars Bikše atzīst, ka viņam nav pieņemama sabiedriski nozīmīgu tēmu iztirzāšana virtuvē, viņš labprāt par tām runā publiski.

“Vienmēr esmu bjis ieinteresēts vēstures un politikas aplūkošanā politiskajā diskusijā. Vienmēr esmu piedalījies vēlēšanās kā vēlētājs. Vēlos mainīt savu politiskās līdzdalības formu. Pievienojos “Attīstībai / Par!”, jo vairāki pieredzējuši politiķi, kurus es ļoti cienu, ir pievienojušies šai apvienībai. Tā kā es piekrītu Rainim, ka “jaunajiem vienmēr ir taisnība”, un savai personiskajai atmiņai, nolēmu iesaistīties vēlēšanu procesā kā apvienības kandidāts. Es esmu pārliecināts, ka veidojas jauna valsts politiķu paaudze un es vēlos piedalīties šajā procesā.

Es iestājos par atbalstu jaunām ģimenēm un ģimenēm ar daudziem bērniem; par izglītību visos līmeņos un pētniecību, kas saistīta ar uzņēmējdarbību. Par Latvijas eksporta spēju stiprināšanu. Par kultūru visos tās līmeņos,” savas prioritātes politikā uzsver A. Bikše.

Ar politiku saistītiem jautājumiem A. Bikše līdz šim pievērsies arī savā mākslinieciskajā darbībā – viens no viņa iespaidīgākajiem darbiem bija milzīga izmēra piepūšama skulptūra “Ideālists” kādreizējā Ļeņina pieminekļa vietā “Balto nakšu” ietvaros, arī akcija “Labs labu nemaitā”, kas norisinājās, reaģējot uz ASV vēstniecības iestāšanos pret kokakolas pārdošanas aizliegumu skolās. Vēl vienu šovu “Kura te nav aita?” Bikše sarīkoja festivālā “Survival Kit”, vēršoties pret politisko spēku atkarību no privāto ziedotāju kabatas biezuma. Savukārt Ventspilī “Govju parādes” laikā Bikše savulaik protestējis pret prasību kāpt uz vienas skatuves ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzēto pilsētas mēru Aivaru Lembergu.

Aigars Bikše ir LMA profesors, tēlnieks. Sarīkojis sešas personālizstādes, izveidojis pieminekli izcilajam Latgales valstsvīram Francim Trasunam Rēzeknē, piedalījies starptautiskos projektos Eiropā, Ečigo-Cumari triennālē Japānā (2006), Raumas biennālē Somijā (2012). Vairākkārt izvirzīts prestižajai Purvīsa balvai.

Inese Voika: “Esmu pārliecināta, ka Latvijas iedzīvotāji ir pelnījuši labi pārvaldītu valsti un tādas politiskās partijas, kuru biedri sadarbībā meklē labākos risinājumus Latvijas un iedzīvotāju izaugsmei, nevis privātām kabatām vai varu varas pēc. Es ļoti ceru, ka “Attīstībai / Par!” spēs noturēt pacelto latiņu, un esmu gatava strādāt, lai tā notiktu. Kustības Par! manifests mani uzrunāja jau dibināšanas brīdī ar skaidru valodu par to, kādu saredzu Latviju nākotnē – iekļaujošu, atbalstot izcilību un atvērtu sadarbībai. Nāku ar atvērtām acīm un sirdi, lai veidotu labāku politisko vidi Latvijā un audzinātu nākamo līderu paaudzi.

Pirms 20 gadiem mēs nodibinājām pirmo Latvijas mēroga NVO korupcijas novēršanai – “Delnu”, iedibinot jaunas tradīcijas Latvijas attīstībā – politikas uzraudzību un principu noteikšanu. Es ceru, ka šoreiz mēs to spēsim politiskā līmenī.

Cilvēki ir laimīgāki un dzīvo ilgāk tajās valstīs, kas spēj labāk kontrolēt korupciju. Latvijai vajag drosmīgu tiesībsargājošo iestāžu darbu, godīgu un profesionālu politiskā varu, kā arī neiecietību pret iedzīvošanos uz valsts rēķina sabiedrībā. Pēc 20 gadiem profesionālas darbības Latvijā un starptautiski šajā jomā, es zinu, kā to izdarīt.”

Inese Voika 20 gadu garumā ir veidojusi reformas Austrumeiropas valstīs, strādājusi ar Moldovas, Ukrainas, Gruzijas, Polijas, Latvijas un citām valdībām, kā arī sadarbojusies ar NATO, Eiropas Padomi un OECD. Pēdējo pusotru gadu Inese bijusi Apvienoto Nāciju Attīstības programmas (UNDP) Ukrainā padomniece pretkorupcijas jautājumos. Viņa ir viena no “Sabiedrība par atklātību – Delna” dibinātājām un tās ilggadīga padomes prieksēdētāja. Inese darbojusies starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International padomē un veidojusi šīs organizācijas stratēģiju. No 2014. gada līdz 2016. gadam Inese piedalījās Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas darbā, atbalstot korupcijas apkarošanu un labas pārvaldības ieviešanu Ukrainā.

Inese kā pirmā no Latvijas ieguvusi maģistra grādu valsts pārvaldē Hārvardas universitātē ASV, viņai ir arī komunikāciju bakalaura grāds, iegūts Latvijas Universitātē. Pasniegusi līderības attīstību Rīgas Ekonomikas augstskolā un Hārvardas universitātē, un dažādos Latvijas un starptautiska mēroga projektos.

“Attīstībai / Par!” deputātu kandidātu sarakstu 13. Saeimas vēlēšanām iesniegs augusta sākumā.


Back to top