Par konstruktīvu un cieņpilnu komunikāciju pirmsvēlēšanu laikā

Mēs dzīvojam smagā laikā – informācijas telpā dominē negācijas un viltus konti, kuri apzināti izplata nepatiesu informāciju un manipulē ar cilvēku prātiem. Tas notiek arī pašvaldību vēlēšanu kontekstā – nav noslēpums, ka Ogres novada vēlēšanu cīņas jau vērojamas nacionālā līmenī, diemžēl to neglītākajās izpausmēs.

Šis noteikti nav ceļš, kuru iet – atmosfēra ir nospiedoša, un cilvēki mēdz atturēties no viedokļa paušanas, apzinoties, ka šādam solim varētu būt neadekvātas konsekvences. Kandidēšana no “nepareiza” saraksta ir tas pats, kas atlūguma iesniegšana, Facebook komentārs vai uzspiests “like” “ne tur” vai “ne tādā izteiksmē” izsauc privātus apvainojumus. Tas atgādina Trampa vadības stilu. Šāda attieksme ir absolūti nepieņemama un necienīga.

Reaģējot uz notiekošo, aicinām visus kandidējošos sarakstus uz cieņpilnu izturēšanos vienam pret otru un vēlētājiem.
Aicinām uz konstruktīvu, labākajās demokrātijas tradīcijās balstītu komunikāciju, paturot prātā, ka viedokļi ir dažādi, jo katrs redzam attīstību dažādos veidos, taču nenoniecināsim un nepazemosim viens otru, atceroties, ka vēlētājs ir tas, kurš izdara izvēli, kam uzticēties. Mēs visi šobrīd veidojam pamatu nākamo četru gadu kopīgajam darbam mūsu novada labā.

Nededzināsim tiltus, nezaudēsim pašcieņu, uzticēsimies vēlētajam un viņa spējām pieņemt lēmumu, par kuru sarakstu balsot!