#DzīvesVieta

Mēs dzīvojam vietā. Ne tikai administratīvi teritoriālā vienībā vai kultūrvēsturiskā zemē, bet arī savā DzīvesVietā*.

Kustības “Par!” DzīvesVieta ir atvērta cilvēku līdzdalībai savas apkaimes, kopienas, pilsētas, novada attīstībā. Atvērta citādajam un dažādībai, radošumam un reformām. Atvērta talantiem, inovācijām, eksperimentiem, pasaules pieredzei un Eiropas vērtībām. Atvērta spēcīgākiem un lielākiem novadiem, valsts koncentrētai attīstībai.

Mūsu DzīvesVieta ir moderna. Moderna pārvaldībā – no bezpapīra aprites līdz bezkontakta norēķiniem visās jomās. Moderna savā pieejā, kurā pašvaldība maksā par rezultātiem, veido partnerības ar uzņēmumiem un biedrībām, ļauj cilvēkiem rosināt konkrētus projektus un balsot par tiem. Atvērtie dati un digitālie risinājumi pārveido to par viedpilsētu un ir zāles pret korupciju.

Modernā DzīvesVietā ir vieta laikmetīgai kultūrai, bezizmešu transportam un urbānajiem svētkiem. DzīvesVietā laikmetam līdzi cilvēki mācās no divu līdz deviņdesmit divu gadu vecumam. Tā iegulda cilvēkos vairāk nekā betonā, jo zinoši, veseli un radoši cilvēki ir tās attīstības galvenais dzinējspēks.

“Par!” DzīvesVieta ir zaļa . Sakārtota, ekoloģiski apsaimniekota, progresīva koplietošanā, kopbraukšanā, un kopstrādē. Tajā cilvēki pirmkārt taupa enerģiju, dod lietām otro elpu, nepārsniedz trešo ātrumu, šķiro atkritumus četrās tvertnēs un dienā noiet piecus kilometrus. Tajā visur priekšroka ir gājējiem, ratiņiem, divriteņiem un sabiedriskajam.

Mūsu DzīvesVieta ir vieta ģimenēm. Vidē, lēmumos un attieksmē ērta un draudzīga visām ģimenēm – lielām un mazām, senām un jaunām, laulātiem un dzīvesbiedriem.

Mūsu DzīvesVietā pilsēta un lauki savienojas spēcīgā novadā. Tajā ir labs darbs, kvalitatīva izglītība, ilgtspējīga attīstība un tīra vide. Tajā ir vienādas iespējas visiem – laba izglītība arī bērniem laukos un veselības aprūpe arī atstatus no slimnīcām. Tajā lauki ienāk pilsētā un pilsēta iet laukos. Zaļā zemē maizi audzē saudzējot.

Mūsu DzīvesVieta ir cilvēcīga un iekļaujoša. Tā ir vieta, kura ir iespēja visiem, nepieder dažiem un sastāv no daudziem.

Mūsu pritoritāšu trīsvienība nākošajās vēlēšanās Latvijas pilsētās un novados ir Izglītība, Veselība un Radošums. Mēs esam jauns spēks, kas veicina pārmaiņas. Garainis, kas veicina vārīšanos. Mūsu spēks ir sadarbībā, ne konfrontācijā. Latvijas lielākais deficīts ir cilvēki, un tāpēc ikviens lietpratējs ir vērtība. Mēs sadarbosimies ar spēkiem, kas bez dogmām un aizspriedumiem kopīgi strādās mūsu DzīvesVietas “zaļai modernizācijai”.

* Demokrātijā tā ir saistīta kādu administratīvi teritoriālo vienību, kuras iedzīvotāji ievēl savus pārstāvjus un piedalās lemšanā – Latvijā ir 6 valstspilsētas un 42 novadi, kuros ir 70 pilsētas un 497 pagasti.