Artūrs Joffe: par pašvaldības līdzfinansējuma modeļa izstrādi auklīšu algošanai

Artūrs Joffe ir jūrmalnieks kopš bērna kājas, kurš studiju laikā bija pārcēlies uz Rīgu, bet sapratis, ka tur nejūtās kā mājās, ir pārcēlies atpakaļ uz dzīvi savās īstajās mājās – Jūrmalā, kurā šobrīd audzina savu bērnu un kuru grib padarīt par labāku #dzīvesvietu gan savai ģimenei, gan pārējiem jūrmalniekiem.

Artūra pirmā iniciatīva domes deputāta amatā būtu darbs pie pašvaldības līdzfinansējuma modeļa izstrādes auklīšu algošanai tajos gadījumos, kad bērns netiek uzņemts pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. “Šobrīd Jūrmalas vecākiem pastāv ierobežota rīcības brīvība gadījumā, kad bērnam netiek nodrošināta vieta dārziņā – tā ir izvēle starp bērna sūtīšanu privātajā dārziņā vai palikšanu ar viņu mājās. Tālu kā ne katrs var atļauties nestrādāt un privātā dārziņa gadījumā, nav noslēpums, ka Jūrmalā esošie, privātie dārziņi ne katrai ģimenei ir pa kabatai ar visu pašvaldības līdzfinansējumu, kas nozīmē to, ka vecāki ir spiesti vest savus bērnus uz citām pašvaldībām, tādā veidā bērnam tiek atņemta iespēja augt svaigā gaisā, savā pilsētā. Tas ir nepareizi” tā uzskata Artūrs. “Skaidrs, ka viens no pamatmērķiem būtu bērnudārzu rindu likvidēšana, kas nav vienas dienas jautājums, līdz ar to, līdzfinansējuma piešķiršana auklītes algošanai būtu labs pagaidu risinājums”.

Tāpat, būdams Jūrmalas izglītības iestāžu absolvents, Artūrs aktīvi iestātos par “parāda atdošanu saviem skolotājiem” – taisnīga un konkurētspējīga pedagogu atalgojuma ieviešanas, to paceļot vismaz līdz tuvējo, apkārt esošo pašvaldību slieksnim.

Sākam savā #dzīvesvietā!