Kustība “Par!” startē 13 vietās pašvaldību vēlēšanās ar mērķi radīt pārmaiņas dzīvesvietās

Partijas Kustība “Par!” valde apstiprinājusi 13 vietas, kurās startēs šīs vasaras sākumā plānotajās pašvaldību vēlēšanās. Par pārstāvjiem vēlēšanās izvirzīti daudzi pasaules pieredzi guvuši vietējo kopienu līderi, kuri pārmaiņas sāks savā dzīvesvietā, ar mērķi padarīt tās modernākas, atvērtākas un zaļākas.

Liepāja
Par Liepājas saraksta pirmo numuru un mēra kandidāti Kustība “Par!” izvirzījusi liepājnieci, ilggadējo kultūras nevalstisko organizāciju līderi un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentāro sekretāri Daci Bluķi, kura vadīs apvienoto sarakstu ar partiju “Progresīvie” un partiju apvienību “Jaunā Vienotība”. Starp saraksta līderiem Liepājā pārstāvēts arī pašreizējais Liepājas Universitātes attīstības direktors, lektors un Kustības “Par!” Liepājas nodaļas vadītājs Uldis Zupa, kā arī jaunā ģimenes ārste Linda Šīrone.

Ogres novads
Jaunajā Ogres novadā kandidēs vairāki lokālo kopienu līderi un mūsdienīgas mācību vides produktu un risinājumu eksperti, kā arī nacionālu un starptautisku uzņēmumu vadītāji. Par saraksta līderēm partija izvirzījusi Lielvārdes novada domes priekšsēdētāju un kultūrvides veidotāju Santu Ločmeli, starptautisku projektu speciālisti un ogrēnieti vairākās paaudzēs Elīnu Grīnhofu, kā arī aktīvu Ogres pilsētas iedzīvotāju, jaunatnes jomas speciālisti Maiju Kolbergu. Līdz ar Ogres novada vēlēšanu saraksta apstiprināšanu tas kļuva par pirmo partijas Kustība “Par!” sarakstu, kuru vada tieši sievietes politiķes.

Cēsu novads
Pašvaldību vēlēšanu sarakstā Cēsu novada apvienotajam sarakstam, kurā Kustība “Par!” startē kopā ar “Progresīvie”, partija iekļāvusi izglītības jomu profesionāļus – Cēsu Jaunās pamatskolas direktoru un saraksta līderi Ivo Rodi, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktoru Oskaru Kaulēnu, kā arī uzņēmēju Maksimu Jekimovu.

Valmieras novads
Savukārt Valmieras novada domes vēlēšanās Kustības “Par!” sarakstu vadīs informācijas tehnoloģiju (IT) speciālists, partijas līdzdibinātājs, valdes loceklis un Valmieras nodaļas vadītājs Normunds Mihailovs. Starp saraksta līderiem partija iekļāvusi arī Latvijas Mākslas akadēmijas asociēto profesori un dizaina procesu vadītāju Aiju Freimani.

Ādažu novads
Jaunajā Ādažu novadā sarakstu vadīs Carnikavas domes deputāte Sniedze Brakovska. Šajā Kustības “Par!” un “Jaunās Vienotības” apvienotajā sarakstā startēs atvērto datu eksperts un Kustība ”Par!” Ādažu novada nodaļas vadītājs Toms Ceļmillers, finanšu un kapitāla speciālists, Carnikavas ciema aktīvists Ģirts Dubkēvičs, nekustamo īpašumu speciāliste un Garupes aktīviste Elīna Ozola, kā arī citi.

Jelgava
Tikmēr Kustības “Par!” sarakstu Jelgavā pārstāvēs vairāki projektu vadītāji. Par Jelgavas pirmo numuru partija izraudzījusies jelgavnieku un Zemgales aktīvo iedzīvotāju atbalsta organizācijas vadītāju Uldi Dūmiņu, kurš iestājas par mūsdienīgu un atvērtu domes pārvaldību. 

Mārupes novads
Savukārt Mārupē vēlēšanās startēs vairāki deputāta amata kandidāti, tostarp vēstures maģistre un mārketinga speciāliste Dace Sevčenko, digitālo mediju plānotāja un dabas aizsardzības entuziaste Anna Jenerte, stratēģiskās plānošanas lietpratējs Gatis Pāvils, bet sarakstu vadīs vides procesu pētnieks un IT nozares speciālists Pēteris Bethers.

Rēzeknes novads
Rēzeknes novadā Kustība “Par!” startēs kopā ar “Jaunā Vienotība” un Latgales partiju. Kustības “Par!” pārstāve sarakstā ir Inta Brence, viļāniete, latgaliete, kurai rūp Latgales kultūrvērtību saglabāšana, attīstīšana un modernizēšana novadā. Mūziķe, skolotāja un vadītāja, nemitīgi raksta un īsteno kultūras projektus, lai izzinātu dzimto latgaliešu valodu, tradīcijas un iegūto pieredzi dāvātu mazajiem un lielajiem novadniekiem.

Ropažu novads
Ropažu novada sarakstā pašvaldību vēlēšanām pieteikti 22 deputāta amata kandidāti, tostarp Garkalnes novada domes deputāts Mārtiņš Bērziņš, nevalstisko organizāciju pārstāve Eva Haberkorne-Vimba, bet sarakstu vadīs Kustības “Par!” Ropažu nodaļas vadītāja un līdzšinējā novada pašvaldības izpilddirektore Signe Grūbe.

Jūrmala
Jūrmalā, kurā Kustība “Par!” startēs apvienotajā sarakstā kopā ar “Jaunā Vienotība”, partiju pārstāvēs partijas nodaļas vadītājs un izglītības inovāciju biedrības pārstāvis Paulis Dālbergs, IT speciāliste ar starptautisku pieredzi Līva Zandersone, kā arī arhitekts un pilsētbūvnieks Andris Grasmanis.

Tukuma novads
Savukārt par Tukuma saraksta pirmo numuru, kurā partija startēs kopā ar “Jauno konservatīvo partiju”, valde apstiprinājusi ilggadējo nodibinājuma “Iespējamā misija” valdes locekli un direktori Edīti Milleri, un sarakstā būs pārstāvēts arī politikas pētnieks un vēstures skolotājs Rinalds Gulbis, un citi.

Dienvidkurzemes novads
Jaunizveidotajā Dienvidkurzemes novadā, kurā apvietoti Aizputes, Durbes, Grobiņas, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rucavas un Vaiņodes novadi ar administratīvo centru Grobiņā, Kustību “Par!” pārstāvēs Aizputes novada domes Juridiskās nodaļas vadītāja Nora Patmalniece un lauku tūrisma uzņēmējs Ingus Krūmiņš.

Siguldas novads
Siguldas novadā Kustības “Par!” biedri startēs partijas “Progresīvie” sarakstā – Mārtiņš Reķis, mežsaimniecības un vides zinātnes speciālists, kurš strādā IT un pieaugošo izglītības jomā, turpinot piedalīties vides aizsardzības aktivitātēs, Marta Krivade, aizrautīga sabiedrības veselības politikas un komunikācijas stratēģe Veselības ministrijā, īpaši rūpējoties par mentālās veselības politikas attīstību, kā arī Aleksejs Mjaliks, IT eksperts un kritiski domājošs un pilsoniski atbildīgs cilvēks.

Kustības “Par!” programmas vadmotīvs pašvaldību vēlēšanās būs Dzīvesvieta, kas ir atvērta talantiem, inovācijām, eksperimentiem, pasaules pieredzei, kā arī Eiropas vērtībām.